خواندن و یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد راه های متنوعی برای آموزش زبان معرفی کرده است. خواندن و یادگیری زبان یکی از راه هایی است که می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

خواندن و یادگیری زبان
خواندن و یادگیری زبان

چگونه خواندن و یادگیری زبان را تجربه کنیم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر کردن تلفظمان از طریف عادت‌های مرتبط با خواندن است. بلند خواندن به علاوه‌ی مقادیر بالای لغات جدید و واژگانی که یاد خواهید گرفت، به شما کمک می‌کند تا تلفظ، طرز گفتار و هجی کردن را در زبان خود بهبود بخشید.

فرهنگ آمریکای لاتین فهرست فوق‌العاده‌ای از نویسندگان دارد. اکثریت آن‌ها بخشی از جنبش اجتماعی معروف به انفجار آمریکای لاتین بودند و تعداد کتاب‌های نوشته شده توسط آن‌ها بسیار زیاد است و برای شما کافی هستند تا تمرین کنید و زبان‌های بومی از کشورهای مختلف را یاد بگیرید.

این نویسنده‌ها از رمان گرفته تا اسناد سیاسی، برای تعلیم آمریکای جنوبی بسیار حائز اهمیت هستند و به خاطر آن‌ها و یکسری عادات مربوط به مطالعه، میلیون‌ها جوان قادر هستند تا بین تغییرات زبان اسپانیایی و استفاده‌ی آن در سرتاسر قاره تفاوت قائل شوند.

شما در میان بزرگترین نویسندگان آمریکای لاتین این‌ها را خواهید یافت:

۱- گابریل گارسیا مارکز (کلمبیا)

۲- ایزابل آلنده (شیلی)

۳- اوکتاویو پاز (مکزیک)

۴- پابلو نرودا (شیلی)

۵- کارلوس فونته (مکزیک)

۶- خوزه لوییس بورگس (آرژانتین)

۷- جیمی سابینس (مکزیک)

۸- ماریو ورگاس لوسا (پِرو)

۹- ماریو بندتی (اروگوئه)

۱۰- خوزه مارتی (کوبا)

با وجود اینکه در این فهرست اسمشان نیامده است اما ۲ نویسنده‌ی مکزیکی هستند که می‌توانند در فاصله‌ی یک لحظه شما را خندانده یا به گریه بیاندازند. کلاودیا کلیس و آنجلس ماترتا به ترتیب دو کتاب “Donde habitan los ángeles” و “Arráncame la vida” را نوشتند. کتاب‌هایشان عشق را در موقعیت‌های مختلف توصیف می‌کند و به زبان اسپانیایی ساده با چاشنی کلمات عامیانه‌ی مکزیکی نوشته شده‌اند.

پس… اگر می‌خواهید زبانی را یاد بگیرید، همیشه خوب است که خود را در فرهنگی غوطه‌ور سازید که آن زبان به خصوص را پذیرفته است. کتاب‌ها برای هر فرهنگی مهم هستند و منبع مهمی برای دانش به حساب می‌آیند. درباره‌ی کتاب‌های به زبان اسپانیایی باید گفت که آن‌ها شما را قادر خواهند ساخت تا درباره‌ی شهرها و کلمات متفاوت استفاده شده در برای مثال کلمبیا یا مکزیک بیشتر بدانید