درک مطلب ریدینگ در آزمون GRE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز تخصصی آزمون GRE در ایران می باشند. برای اینکه در بخش Reading GRE موفق باشید بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.

درک مطلب ریدینگ در آزمون GRE
درک مطلب ریدینگ در آزمون GRE

درک مطلب ریدینگ در آزمون GRE

اینجا به بهترین رویکرد برای اجتناب از گیر افتادن در پاسخ‌های گمراه کننده‌ی بخش درک مطلب ریدینگ در آزمون GRE، می‌پردازیم.

۱- سؤال را به زبان خود بازنویسی کنید

خواندن سؤال که بخشی بدیهی است. بخش نه چندان بدیهی، قرار دادن سؤال در کلمات خودتان است. آنچه که معمولاً رخ می‌دهد اینست که شما سؤال را می‌خوانید و سپس بدون اینکه در دفعه‌ی اول درک کرده باشید که چه چیزی پرسیده شده است، مجدداً سراغ متن می‌روید. در این مرحله، احتمال دارد لغاتی را که در متن مهم به نظر می‌رسند متوجه شوید. سپس ممکن است سراغ متن برگردید و صرفاً دنبال آن کلمات در گزینه‌ها بگردید. طراحان امتحان این را می‌دانند و لذا مطمئن خواهند شد که حتی گزینه‌های غلط نیز کلماتی از متن را شامل شود.

۲- پاسخ را پیش‌بینی کنید

حالا که سؤال را به زبان خود بازنویسی کردید باید به متن بازگشته و پاسخ را بیابید. به محض اینکه فکر کردید جواب را پیدا کرده‌اید، تلاش به قرار دادن آن در لغات خود کنید. اگر به زمینه‌ای متداول توجه می‌کنید یعنی همه چیز را به زبان خود می‌نویسید به این خاطر است که این کار تنها و مؤثرترین راه برای اجتناب از افتادن به دام گزینه‌هاست. از طرفی دیگر اگر بلافاصله شروع به خواندن گزینه‌ها بدون پیش‌بینی جواب بپردازید، به احتمال زیاد اسیر خواهید شد. این مسئله مخصوصاً در سؤالات هدف اصلی و ایده‌ی اصلی درست است.

۳- جواب را مطابقت دهید

وقتی تصمیم خود را درباره‌ی پاسخ‌تان گرفتید، می‌خواهید که به سراغ گزینه‌های جواب بازگشته و آن‌ها را با جوابی که فکر می‌کنید نزدیک‌ترین است، مطابقت دهید. چنانچه هیچکدام از پاسخ‌ها به کار نیامد، می‌توانید به متن بازگشته و آن را یکبار دیگر بخوانید تا ببینید آیا چیزی را به اشتباه برداشت کرده‌اید. یا می‌توانید گزینه‌های جواب را حذف کنید تا ببینید آیا با یک جواب باقی می‌مانید؟ برای امحای مؤثر گزینه‌ها به آگاهی نسبت به پاسخ‌های اشتباه نیاز دارید.