مدیریت زمان در Reading آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در کلاس آموزش آیلتس از تکنیک های مختلف برای مدیریت زمان در آیلتس صحبت می کند. مدیریت زمان در Reading آیلتس یکی از این تکنیک هاست که د ادامه به برخی از استراتژی های آن اشاره می کنیم.

مدیریت زمان در Reading آیلتس
مدیریت زمان در Reading آیلتس

دوست دارید بدانید چطور مدیریت زمان در Reading آیلتس را انجام دهید؟

آیا شما می‌دانید که چه طور می‌خواهید وقت خود را در امتحان ریدینگ آیلتس مدیریت کنید؟

پیشنهاد رسمی آیلتس این است که در امتحان ریدینگ آکادمیک آیلتس برای هر متن ۲۰ دقیقه وقت بگذارید (یا در امتحان ریدینگ آموزشی عمومی آیلتس برای هر قسمت ۲۰ دقیقه وقت بگذارید).

اما من می‌دانم که بیش تر شرکت کننده‌های آیلتس روی یک متن/ قسمت وقت بسیار زیادی را اختصاص می‌دهند و برای جواب دادن به همه‌ی ۴۰ سوال در یک ساعت وقت کافی ندارند.

اگر شما نگران این هستید که در امتحان ریدینگ آیلتس وقت بسیار زیادی را روی یک متن/قسمت می گذارید، در این جا دو پیشنهاد درباره ی مدیریت وقت خود آورده می شود.

با متنی شروع کنید که برایتان راحت‌ترین است

یک راه خوب برای مدیریت زمانتان در امتحان ریدینگ آیلتس اینست که با متنی شروع کنید که برایتان راحت‌ترین است. اگر با یک یا تعداد بیشتری متن/ بخش شروع کنید، احتمالاً بیش از بیست دقیقه زمان صرف خواهید کرد و زمان کمتری برای سایر متن‌ها/ بخش‌ها خواهید داشت.

در امتحان ریدینگ آیلتس مجبور نیستید که با اولین متن از میان سه متن شروع کنید؛ ممکن است راحت‌ترین نباشد.

کاری که می‌توانید انجام دهید اینست که…

۱- نگاهی سریع به همه‌ی متون و/ یا سؤالات بندازید؛ (منظورم نگاهی واقعاً اجمالی است، یعنی بیشتر از یک دقیقه نشود)

۲- متن و/یا سؤالاتی را انتخاب کنید که بیشترین اطمینان را به آن‌ها دارید و از آنجا شروع کنید

برای آن دسته از شما که امتحان آموزشی ریدینگ عمومی آیلتس را می‌دهید احتمالاً بهتر است که با اولین قسمت از سه بخش شروع کنید چون بخش اول همیشه راحت‌ترین است.

بر سر سؤالات دشوار گیر نکنید

همانطور که احتمالاً می‌دانید هم در ریدینگ آیلتس آکادمیک و هم در ریدینگ آیلتس عمومیِ آموزشی برخی از ۴۰ پرسش از بقیه سخت‌تر هستند.

آن چیزی که شاید ندانید این است که هر ۴۰ سوال ارزش تعداد امتیاز مشابه را دارند.

راحت ترین سوال ارزش یک امتیاز و سخت ترین ارزش یک امتیاز را دارند.

به این دلیل که هر سوال ارزش مشابهی دارند، مهم است که شما بیش تر وقت خود را صرف جواب دادن به سوال هایی کنید که بلد هستید چون آن ها سوال هایی هستند که شما به احتمال زیاد درست جواب می دهید.