نکات ریدینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بخشی از نکات ریدینگ تافل را که عمومیت دارد و معمولا در ۹۰% آزمون ها دیده می شوند را در این مطلب کوتاه و مفید مورد اشاره قرار می دهد. با ما باشید.

به نکات ریدینگ تافل توجه کنید:

نکات ریدینگ تافل
نکات ریدینگ تافل

۱:متون پیچیده را بخوانید
بهترین روش پیشرفت توانایی ریدینگ این است که تا جایی که می توانید متون انگلیسی بخوانید. با انجام این کار، شما نه تنها دانش لغات و گرامر خود را افزایش می دهید، بلکه یاد می گیرید که ساختار استدلال ها چگونه است و در نهایت چه چیزی باعث می شود تا آن ها را بخوانید.
روزنامه ها، ژورنال ها، و مجلات معروف برای شروع بهترین هستند. بعضی از گزینه ها شامل The New York Times, The Atlantic, The Economist, Discover و Nature است.
همان طور که می خوانید، مطمئن شوید که نکته ی اصلی متن و آن چه که نویسنده سعی در گفتنش را دارد، متوجه می شوید. شما همچنین باید قادر به شناسایی این موضوع باشید که نویسنده برای ارائه ی موثر افکارش از چه نوع تغییرات و الگوهای سازمان دهی شده ای استفاده می کند.
۲: یک استراتژی ریدینگ انتخاب کنید که نتیجه ی خوبی برایتان داشته باشد
قبل از شرکت در امتحان تافل، باید یک استراتژی ریدینگ انتخاب کنید. راهنمایی ما برای متون ریدینگ تافل، چهار استراتژی محتمل را پوشش می دهد که شما می توانید از آن ها در قسمت ریدینگ استفاده کنید:
•  اول تمام متن را بخوانید
•  متن را به طور سطحی بخوانید و سپس به سوالات جواب بدهید
•  پاراگراف به پاراگراف به سوالات جواب دهید
•  اول سوالات را بخوانید
من توصیه می کنم که یکی از سه روش اول را انتخاب کنید، چون روش ۴ از همه بیش تر وقت می گیرد. با این حال، شما باید روشی را انتخاب کنید که برای شما بهترین نتیجه را داشته باشد، و اگر آن روش ۴ بود، پس از همان استفاده کنید!
۳: سرعت خود را تنظیم کنید
خیلی از شرکت کنندگان در امتحان موقع ریدینگ وقت کم می آورند. شما در این قسمت ۶۰-۸۰ دقیقه وقت دارید برای این که سه تا چهار متن را بخوانید و در مجموع ۳۶-۵۶ سوال را جواب بدهید. اما شما چه طور باید این وقت را تقسیم کنید تا در نهایت عجله نداشته باشید؟
از آن جا که شما در هر متن ۱۲-۱۴ سوال خواهید داشت، تلاش کنید تا روی هر متن و مجموعه سوال بیش تر از ۲۰ دقیقه وقت صرف نکنید. به طور دقیق تر، تقریباً پنج دقیقه را روی خواندن متن و تقریباً یک دقیقه را برای هر سوال اختصاص دهید.