استفاده از دنیای واقعی برای آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد به استفاده از دنیای واقعی برای آموزش زبان انگلیسی بپردازد که تا چه حد شما می توانید بر آن تکیه کنید.

استفاده از دنیای واقعی برای آموزش زبان انگلیسی
استفاده از دنیای واقعی برای آموزش زبان انگلیسی

اما چگونه استفاده از دنیای واقعی برای آموزش زبان انگلیسی را تجربه کنیم

۱- فهرست غذای رستوران‌ها: غذای مورد علاقه‌ی خود را سفارش دهید

غذا برای همه مهم است، پس به زبان‌آموزان برخی از غذاهای متداول در کشورهای انگلیسی‌زبان را معرفی کنید تا قادر باشند غذاها را با اعتماد به نفس سفارش دهند. بسیاری از رستوران‌ها فهرست غذای خود را به صورت آنلاین دارند، بنابراین می‌توانید براحتی آن‌ها را دانلود کنید (هیچ نیازی به راه رفتن یا رانندگی کردن در اطراف محله نیست!). تلاش کنید که از رستوران‌های محلی استفاده نمایید که باعث می‌شود برای دانش‌آموزانتان پرمعنی‌تر باشد و اطمینان حاصل کنید که نسخه‌های زیادی از فهرست غذا را دارید.

سپس شما می‌توانید یا به سراغ لیست غذا بروید و از شاگردان بپرسید غذاها را حدس بزنند، یا آن‌چه می خواهند سفارش دهند را بنویسند. شما می ‌توانید برای ‌هر غذا از لیست‌های متفاوتی استفاده کنید، که انواع غذاهایی را که می‌توانید طی فعالیت یادگیری پوشش دهید، گسترده‌تر کند. شما یا یکی دیگر از اعضای گروه وانمود می‌کنید که گارسون هستید و شاگردانتان، انگلیسی گفتاری خود را با خواندن سفارش خود برای شما تمرین می‌کنند.

۲- ترانه‌ها: تشخیص اشعار انگلیسی

گوش دادن به ترانه‌های با متن انگلیسی راهی عالی برای بالا بردن مهارت‌های شنیداری و تلفظ کردن و اعتماد به نفس در استفاده از زبان است. و دانش‌آموزان همیشه به طرزی مثبت نسبت به درسی که خواننده یا گروه موسیقی مورد علاقه‌ی‌شان را شامل می‌شود، برخورد می‌کنند.

از زبان‌آموزان خود بخواهید تا نام هنرمند مورد علاقه‌ی خود و یکی از آهنگ‌هایش را که دوست دارند بنویسند و آن‌ها را وادار کنید چندبار به آن گوش دهند. سپس می‌توانند تلاش به یادآوری اشعار کنند یا به ویدئو در یوتیوب نگاه کنند- فقط باید چند خط از ترانه را بنویسند.

سپس از آن‌ها بخواهید که واقعاً برای واژگان مفید به اشعار، عبارات و اصطلاحات گوش کنند. برای کاربرد روزانه‌ی زبان که شامل گفتار محاوره‌ای می‌شود. زبان مورد استفاده در اشعار می‌تواند غیر رسمی باشد، داستانی ساده را بگوید یا احساسات قوی را انتقال دهد که باید به زبان‌آموزان کمک کند تا با زبان ارتباط برقرار کنند چون به آن‌ها راه‌های جدیدی برای توصیف احساساتشان در موقعیت‌های مختلف می‌دهد.