منابعی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به منابعی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی اشاره می کند که می تواند بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید به راحتی تلفظ خود را بهبود بدهید.

منابعی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی
منابعی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی

به منابعی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی توجه کنید:

تلفظ انگلیسی هم برای آموزش و هم یادگیری سخت است. مانع اصلی این کار این است که هر شاگرد بومی زبان چالش های منحصر به فردی را با توجه به تلفظ انگلیسی به کلاس می آورد. برای مثال برخلاف اسپانیایی، انگلیسی حتی یک زبان آوایی هم نیست، یعنی هجیِ لغات در انگلیسی اغلب متفاوت از تلفظ آن ها است.

منابع زیر برای معلمان و شاگردان به طور مشابهی سودمند است چون آن ها کار می کنند تا به هدف تلفظ انگلیسی تقویت شده برسند:

  • Sounds of English: این سایت قسمت مفیدی درباره ی تلفظ انگلیسی دارد. تمرین های تلفظ، لغات انگلیسی و تکیه ی جملات، و نکات مخصوص برای تلفظ های به خصوص به شکل صوتی، متن، و قالب های نموداری ارائه می شوند.
  • The Sound of English and the International Phonetic Alphabet: لیستی کامل از صداهای آمریکایی و انگلیسی در قالب mp3 در این سایت ارائه می شوند. سمبل های IPA هم ارئه می شوند. هر کس که علاقه دارد تا تلفظ انگلیسی خود را به درجه ی عالی برساند، در می یابد که این سایت برایش منبعی فوق العاده است.
  • Learn English: این سایت بیش از ۱۵۰۰ لغت را در زبان انگلیسی ارائه می کند. کاربران به سادگی می توانند در لیستی از لغات بگردند و روی آن لغاتی کلیک کنند که دوست دارند تلفظشان را بدانند. صداها در کیفیت بسیار بالایی نمایش داده می شوند، و برگه های مطالعه ی قابل پرینت هم ارائه می شوند.
  • Listen and Repeat: این تمرین روی افعال بی قاعده تمرکز می کند، که حیطه ی مشکل ساز دیگری برای تلفظ انگلیسی است. پادکست زیر دو دقیقه طول می کشد، اما سایت کاربران را تشویق می کند تا چند دفعه در روز و به مدت یک هفته به پادکست گوش کنند تا بهترین نتایج را بگیرند.

همه ی زبان ها از صداهای مشابهی استفاده نمی کنند. برای مثال:

  • چینی ماندارین ۲۱ صدای ابتدایی و ۳۵ صدای پایانی دارد.
  • اسپانیایی از پنج حرف صدادار استفاده می کند.

بعضی از شاگردان نسبت به بقیه در کلاس های انگلیسی قادر خواهند بود تا به طور طبیعی صداهای بیش تری را از زبان بومی خود قرض بگیرند. آن شاگردانی که زبانی بومی را صحبت می کنند که از بعضی صداهای استفاده شده در انگلیسی استفاده ای نمی کند با سختی های بزرگ تری روبه رو می شوند.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.