نقش Context یا فضای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش خود امروز به نقش Context یا فضای آموزش زبان اشاره می کند. اگر هنوز با مفهوم context مشکل دارید پس بهتر است تا انتهای این متن با ما باشید.

نقش Context یا فضای آموزش زبان
نقش Context یا فضای آموزش زبان

اما نقش Context یا فضای آموزش زبان چیست؟

یک کلید برای درک هر چیزی در یک زبان دوم، آشنا بودن با متن است. راه‌های زیادی برای آشنایی بیشتر با متن وجود دارد. در حقیقت تجربه را زندگی کردن، بهترین روش است اما همیشه ممکن نیست. به همین خاطر است که مطالعات گسترده و گوش دادن، بهترین گزینه برای زندگی در تجربه است.

وقتی در هنگ‌کنگ زندگی میکنیم و زبان ماندارین را می‌خوانیم، کتابخانه‌ای عظیم از محتوا را بر اساس موضوعات جالب که معمولاً می‌خوانیم و می‌نویسیم، ساخته‌ایم. هربار که گوش می‌دهیم به نظر می‌رسد که بر روی کلمات و عبارات متفاوت تمرکز می‌کنیم تا زمانی که برایمان طبیعی به نظر برسند.

حتی زمانی که در ژاپن زندگی می‌کنیم بازهم می توانیم دنیای زبانی خودمان را مبنی بر خواندن و گوش دادن، داشته باشیم چراکه برایمان خیلی سخت خواهد بود همه‌ی این‌ها را از زندگی واقعی بدست می آوریم، یا به این خاطر که زبان ژاپنی‌ مان هنوز به اندازه‌ی کافی خوب نبوده است یا صرفاً به خاطر اینکه ریدینگ می‌تواند زمینه‌های بیشتری را نسبت به تجربه‌ی شخصی خودمان پوشش دهد.

آزمایش‌ها نشان داده‌اند که اگر به زبان‌آموزان یک واژه‌نامه یا فهرست لغات از کلمات جدید، برای متنی که ندیده‌اند، بدهید به آن‌ها کمک نخواهد کرد که متن جدید را متوجه شوند. این لغات را که تلاش کرده‌اند از متن متوجه بشوند، به یاد نخواهند سپرد. اگر از قبل با موضوع آشنا باشند، آن را بهتر درک می‌کنند، اما فهرست واژگان کمک نمی‌کند.

پس درس در اینجاست که همه‌ی تلاش‌ها در حفظ کردن فهرست‌های مجزای واژگانی، فهرست لغات تافل، فهرست واژه‌های تخصصی، متضادها و مترادف‌ها یا به خاطر سپاری دیکشنری که یادگیرندگان چینی گاهی اوقات تلاش به انجام می‌کنند، راه‌هایی بی‌ثمر برای یادگیری هستند.

به همین خاطر است که در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اطمینان حاصل می‌کنیم که همه‌ی لغات و عباراتی که در متن محتوای اصیلِ انتخابی توسط زبان‌آموز آمده است، یاد گرفته می‌شوند. زبان‌آموز معمولاً موضوعی را انتخاب می‌کند که از قبل با آن آشنایی دارد و این مسئله درک مطلب و یادگیری لغات جدید را آسان‌تر می‌کند. تصادف همه‌ی این کلمات و عبارات در پایگاه داده‌ی زبان‌آموز برای بررسی مرتب جمع‌آوری می‌شود.