نقش شبکه های اجتماعی در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نقش شبکه های اجتماعی در آموزش زبان اشاره می کند که می تواند برای افرادی که به این شبکه ها زیاد سر می زنند مفید باشد.

نقش شبکه های اجتماعی در آموزش زبان
نقش شبکه های اجتماعی در آموزش زبان

پس به نقش شبکه های اجتماعی در آموزش زبان توجه نمایید

آیا اینستاگرام هم مفید است؟

اینستاگرام، صفحه‌ی به نمایش گذاشتن عکس، هم برای آن‌هایی خوب است که شاید با عکس و برخلاف فقط بارها نگاه کردن به لغات بهتر یاد می‌گیرند. این به زبان‌آموز این موقعیت را می‌دهد که لغات نوشته شده کنار آن شیء که توصیفش می‌کند را متوجه شود، این اجازه را می‌دهد که به آن روش مطالعه و مجسم کند. اینستاگرام علاوه بر عکس‌ها، به افراد این موقعیت را هم می‌دهد که ویدئو به اشتراک بگذارند. یعنی اگر شرکت‌های انگلیسی زبان هم بخواهند کلاس ویدئویی برگزار کنند، این گزینه‌ی بسیار خوب را در اختیار دارند.

آیا می‌توانیم WhatsApp را قابل استفاده به حساب بیاوریم؟

WhatsApp به همان شیوه که فیسبوک، توییتر و اینستاگرام را دسته‌بندی می‌کنیم یک شبکه‌ی اجتماعی به حساب نمی‌آید. در اصل یک برنامه‌ی پیام‌دهی برای گوشی‌های همراه است که جهش کرده است و خیلی خوب هم کار می‌کند. این به خاطر اینکه برای دانش‌آموزان امکان گپ زدن با معلمانشان و سؤال پرسیدن از آن‌ها را در خارج از محیط کلاس به صورت رایگان فراهم می‌کند، روی کار آمده است.

آیا بازیکن جهانی دیگر می‌تواند این کار را مثل فیسبوک انجام دهد؟

در نهایت یک بازیکن بزرگ دیگر در شبکه‌ی اجتماعی دنیا توییتر است. ما که مقاله‌ای درباره‌ی شبکه‌های اجتماعی بدون ذکر نام توییتر نمی‌نوشتیم. توییتر پس از اولین اجرا در مارچ سال ۲۰۰۶ به کاربران خود در هر توییت ۱۴۰ کاراکتر داد که طی آن می‌توانند هر آنچه را می‌گویند با این کاراکترها توصیف کنند. این از مفید است چون به مردم اجازه می‌دهد تا تکه‌های ساده‌ی گرامر مربوط به موضوع را توضیح دهند. به علاوه، اگر بعضی توضیحات بسیار کوتاه هستند آن وقت می‌شود یک عکس را به توئیت اضافه کرد تا تکمیل کننده‌ی توضیحات باشد و اشخاصی که در حال مطالعه هستند توضیح کامل را در کنار عکس دریافت کنند.