گرامر زبان روسی

گرامر زبان روسی

گرامر زبان روسی برای زبان آموزانی که قصد یادگیری زبان روسی را دارند می تواند بسیار مناسب باشد. در این مقاله آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به آموزش گرامر زبان روسی می پردازد. در این مقاله به جنسیت کلمات در زبان روسی اشاره می کنیم.

اسم ها ، صفت ها و ضمایر در زبان روسی دارای ۳ نوع جنسی هستند:

مذکر

مونث

خنثی

در زبان فارسی و انگلیسی اسامی دارای جنسیت نیستند و به همین دلیل این مسئله باعث می شود گرامر زبان روسی برای زبان اموزان کمی گیج کننده باشد. کمی سخت است که توضیح داده شود که چرا میز стол مذکر به حساب می آید و تخت خواب кровать مونث به حساب می آید. هیچ منطقی برای انتخاب جنسیت کلمات در زبان روسی وجود ندارد.

انتهای کلمات در زبان روسی می تواند به تشخیص جنسیت کلمات کمک کند. در زیر به برخی از این مثال ها اشاره می کنیم:

– “русский” (masculine)

– “русская” (feminine)

کلمه روسی خود یک صفت است. در مثال بالا “ий” نشان دهنده پسسوند مذکر است و کلمه  “ая” یک پسوند مونث در زبان روسی است. پسوند های دیگری نیز در زبان روسی هستند که در ادامه یادگیری زبان روسی با انها اشاره می شود.

دانستن جنسیت در زبان روسی مهم است زیرا می تواند در شکل گلگیری کلمات تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. خوشبختانه برخلاف بسیاری از زبان های دیگر معمولا کلمات مختلف را می تواند از روی دیکته ی انها پی به جنسیت اسامی در زبان روسی برد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی در ایران می باشد که کلاس های زبان روسی را در ایران برگزار می کند. زبان آموزان می توانند در کلاس های حضوری زبان روسی شرکت کنند و اگر شرایط حضور در کلاس ها را ندارند می توانند در دوره های غیر حضوری زبان روسی موسسه زبان ایران آکسفورد شرکت کنند.