رشته ی زبان روسی

رشته ی زبان روسی
پنجمین زبان دنیا از نظر جمعیت و یکی از ابرقدرت های اقتصادی و سیاسی کشور روسیه است. معرفی رشته زبان روسی از این جهت در خور توجه است که این رشته نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم مورد توجه بسیار است و دانشگاه های معتبری در دنیا رشته ی زبان روسی را در برنامه آموزشی خود قرار داده اند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معرفی رشته ی زبان روسی را برای کسانی که دوست دارند چه در دانشگاه های بین المللی و چه در دانشگاه های داخل ایران به ادامه تحثیل در این رشته بپردازند انجام می دهد.

رشته ی زبان روسی
رشته ی زبان روسی

زبان و ادبیات روسی Russian Language and Literature با هدف آموزش دادن زبان روسی از جهات گفتاری و نوشتاری و همچنین آشنا کردن زبان آموزان با فرهنگ و ادبیت کشور روسیه شکل گرفته است. هم چنین کسانی که به رشته ی مترجمی زبان روسی علاقه دارند نیز می توانند در دانشگاه های ایران به تحصیل بپردازند.
از آنجا که رشته زبان روسی در ایران بازار کار نسبتا خوبی دارد می توان گفت فارغ التحصیل های این رشته شانس خوبی برای ورود به شغل مورد نظر خود دارند. هم چنین اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته زبان روسی در خارج از ایران را داشته باشید نیز دانشگاه های بسیار معتبری در دنیا همانند:
Moscow State University
University of Washington
Bucknell University
University of Florida
این رشته را حتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کنند. لیست برخی از دروسی که در رشته ی زبان روسی در ایران ارائه می شوند به این صورت هستند:
آشنایی مقدماتی با زبان روسی
آواشناسی زبان روسی
دستور زبان روسی
گفت و شنود روسی
اصول و روش ترجمه
واژه شناسی روسی
آشنایی با تاریخ و فرهنگ روسی
ترجمه متون مطبوعاتی زبان روسی
اگر شما هم علاقه به این زبان دارید بهتر است برای عملکرد بهتر در دانشگاه حتی قبل از قبولی در دوره های آموزش زبان روسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید. برای این کار با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.