ادبیات زبان روسی

ادبیات زبان روسی
آنتوان چخوف ، لئو تولستوی ، الکساندر پوشکین ، نیکولای گوگل ، داستایوفسکی و.. همه برای اهل ادب در ایران بسیار شناخته شده اند. همه آنها ادبایت زبان روسی را تا حدی در دنیا شناخته کرده اند که رمانهایشان جزو پر فروش ترین کتاب ها در دنیا قرار گرفته است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کنده کلاس های زبان روسی در ایران برای ارتقا سطح آموزش زبان روسی به شما پیشنهاد می کند که حتما خود را با ادبیات زبان روسی آشنا کنید. برای آشنایی بیشتر با داستان ها و نویسندگان معروف زبان روسی می توانید این متن را تا انتها بخوانید.

ادبیات زبان روسی
ادبیات زبان روسی

دوران طلایی ادبیات روسی
Golden Age ادبایت زبان روسی به قرن نوزدهم بر می گردد. اسامی نویسندگانی مانند Alexander Pushkin با رمان معروف خود Eugene Onegin در این دوره خودنمایی می کند. در ادامه این دوران نویسندگان معروف دیگری همانند Nikolai Gogol ، Leo Tolstoy ، Fyodor Dostoyevsky همگی در این دوره حضور داشتند. انتوان چخوف به دلیل داستان های کوتاه خود بسیار معروف شد و به یک درام نویس بین المللی در دوران خود بدل شد.
دوران نقره ای
اوایل قرن بیستم به شعر شهرت یافت. شاعران بسیار بزرگی همانند Konstantine Balmont ، Maximilian Kuzmin ، Igor Severyanin ، Leonid Andeyev از شعرای معروف این دوره هستند. البته نویسندگان این دوران همانند دوران طلایی در کشور های دیگر معروف نیستند و نتوانسته اند محبوبیت انها را کسب کنند. شاید دلیل اصلی آن تفاوت در بین شعر و داستان است. شعر در ترجمه بسیاری از خصوصیات خود را از دست می دهد در حالی که داستان می تواند در همه زبان ها ارزش ادبی خود را حفظ کند.
ما خواندن آثار ادبی این نویسندگان ادبیات زبان روسی را به شما پیشنهاد می کنیم. زیرا نشان از فرهنگ و تاریخ بسیار با قدمت کشور شوروی و روسیه دارد و هم چنین به دلیل تماس جغرافیایی با ایران می توانید از نزدیکی های فرهنگی دو کشور نیز آگاه شود.