نمره گرفتن در رایتینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین موسسه در گرفتن نمره PTE می باشد و کارنامه های زبان آموزان ما همه این مسائله را نشان می دهد. امروز می خواهیم روش های نمره گرفتن در رایتینگ PTE را با هم ببینیم. پس برای آموزش PTE با ما همراه باشید.

score in pte writing
score in pte writing

رایتینگ PTE را بیشتر بشناسید:

مهارت های رایتینگ شما از طریق گرامر درست، جملات دارای ساختار، کاربرد لغات، نقطه گذاری و کاربرد درست زمان ها نشان داده می شود. مدت زمان کلِ این قسمت از مدول ۳۵ دقیقه است.

قسمت های رایتیگ PTE و روش های نمره گرفتن در رایتینگ PTE :

Summarize Written Text

در این تسک باید با استفاده از یک جمله ی طولانی و کامل، دو یا سه متن مختلف را که به شما داده شده است خلاصه کنید. زمانی که برای این تسک خواهید داشت ۱۰ دقیقه خواهد بود. مهارت های ریدینگ و رایتینگ شما از طریق این تسک سنجیده می شود و نمره دهی آن به صورت بخشی است.

Write An Essay

شما ۲۰ دقیقه وقت خواهید داشت تا یک مقاله ی ۳۰۰ لغتی را در این تسک بر اساس موضوع داده شده کامل کنید. نمره دهی به صورت بخشی خواهد بود.

نکاتی برای قبولی در رایتینگ:

مدیریت زمان

اگرچه مدیرت زمان داده شده مساله ی اصلی است که شما باید آن را تمرین کنید اما در قسمت رایتینگ احتمالش وجود دارد که زمان از دستتان در رود چون نوشتن مقاله مستلزم توجه و مهارت کامل شما است. مطمئن شوید که موقع حلِ قسمت رایتینگ حواستان به زمان است.

ایده ها و بازبینی

قبل از اینکه به سراغ این قسمت بروید، مطمئن شوید که مقاله ای ساختاربندی شده در ذهن خود دارید. موضوع می تواند با آنچه که آماده کرده اید تفاوت داشته باشد با این حال قالب می تواند مشابه باقی بماند. مطمئن شوید که پنج دقیقه را هم برای بازبینی همه ی اشتباهاتی که در کلِ قسمت مرتکب شده اید نگه داشتید.

تعداد لغات

شما مساله ی تعداد لغات را دارید تا حواستان باشد که چند لغت نوشته اید. مطمئن شوید بیش از ۲۰۰ لغت و تا ۳۰۰ تا می نویسید. همچنین، شما می توانید از گزینه ی بریدن، کپی کردن یا انتقال عبارات یا لغاتی که بیش از حد آورده شده اند استفاده کنید پس به خوبی از این گزینه بهره ببرید.

حالا می توانید با کمک لینک های زیر به سراغ آموزش رایگان آزمون PTE بروید: