آموزش زبان اسکاتلندی

آموزش زبان اسکاتلندی
زبان اصلی که امروزه در اسکاتلند مورد استفاده قرار می گیرد زبان انگلیسی است. البته زبان انگلیسی اسکاتلندی به Scottish English معروف است. آموزش زبان اسکاتلندی مطمئنا با زبان استاندارد انگلیسی تفاوت هایی دارد در این بخش به برخی از تفاوت های این زبان ها با یکدیگر اشاره می کنیم.

آموزش زبان اسکاتلندی انگلیسی
آموزش زبان اسکاتلندی

زبان انگلیسی اسکاتلندی از تقابل زبان استاندارد انگلیسی و زبان اسکاتلندی به وجود آمد و ریشه آن را می تواند در قرن ۱۷ میلادی جستجو کرد. علاوه بر تفاوت هایی که در تلفظ و گرامر این دو زبان با هم وجود دارد باید به تفاوت در کلمات این دو زبان نیز در آموزش زبان اسکاتلندی توجه کرد.
همانند لهجه استرالیایی زبان انگلیسی اسکاتلندی حرف r نقش مهمی دارد. معمولا در زبان انگلیسی اسکاتلندی حرف r به صورت بسیار خفیف و حلقی تلفظ می شود.
در آموزش زبان اسکاتلندی بسیاری از کلمات از زبان بومی اسکاتلندی گرفته شده است که شاید برای یک شخص انگلیسی یا آمریکایی کاملا عجیب به نظر برسد. مثلا استفاده از کلمه Bairn به معنی Child (بچه ) یکی از این نمونه هاست. کلمه Bonnie برای واژه زیبا ، کلمه Muckle به جای کلمه Big ، Kirk به جای کلمه Church و بسیاری از این نمونه ها که در زبان اسکاتلندی بسیار زیاد است. حتی در زبان انگلیسی اسکاتلندی شما با اضافه کردن –ie به آخر کلمات می توانید معنی کوچک بودن را به ان کلمه اضافه کنید. Laddie برای اشاره به یک دختر جوان و Lassie برای پسر کوچک از این نمونه هاست.
استفاده از کلمه How به جای کلمه Why نیز از این نمونه هاست. مثلا در آموزش زبان اسکاتلندی عبارت How no به معنی Why not می تواند زبان آموزان را تا حدودی غافلگیر کند.
زبان انگلیسی اسکاتلندی برای کسانی که به آن علاقه دارند می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. با مطالعه منابع و یا تماس با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می توانید اطلاعات لازم در مورد این زبان را بدست آورید.