زبان دوم

زبان دوم
Second Language یا همان زبان دوم هر شخص که در کتب زبانشناسی آن را با L2 هم نشان می دهند زبانی است که به عنوان زبان مادری فرد نیست. البته اگر بخواهیم خیلی تخصصی برخورد کنیم بین زبان دوم و زبان خارجی Foreign Language تفاوت هایی است. زبان دوم به زبانی گفته می شود که در محیط اشخاص استفاده می شود ولی زبان خارجی زبانی است که یک فرد نه در خانواده و نه در محیط ب آن برخوردی دارد. مثال شاید مسئله را کمی روشن تر کند : مثل کشور هند که زبان هندی زبان مادری است اما زبان دوم زبان انگلیسی است. اما در ایران زبان انگلیسی یک زبان خارجی است.

زبان دوم
زبان دوم

اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله زبان دوم را هر زبانی به جز زبان مادری اتلاق می کند و چندان نمی خواهیم بحث را تخصصی کنیم. یادگیری زبان دوم می تواند وابسته به فاکتور های زیادی مثل سن ، محیط ، تفاوت ها با زبان مادری ، استعداد ، نیاز به زبان و .. می باشد.
سن یک عامل تعیین کننده است. رابطه کودکان و زبان دوم بسیار نزدیک است. بر طبق تحقیقات تا قل از ۵ سالگی شخص می تواند تقریبا همانند زبان مادری یک زبان دیگر را نیز صحبت کند. اما بعد از این سن رسیدن به چنین توانایی بسیار دشوار است اما با تمرین امکان پذیر است. اما برای انتخاب زبان دوم نیز باید با دقت عمل کرد. در ایران و در سراسر دنیا زبان انگلیسی بخشی جدایی ناپذیر از سیستم آموزش و زندگی مردم شده است.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای تفاوت ها و شباهت های زبان اول و زبان دوم شما دیدی علمی ارائه می دهد. برای نیاز های شما برنامه ریزی می شود و اگر در استعداد زبانی دچار مشکل باشد میزان زمان مورد نیاز برای حل این مشکل را ارائه میدهد. شاید نداشتن استعداد شما را در دوران دبستان و یا دبیرستان و یا راهنمایی شما را آزار داده است اما باید بدانید این مشکل کاملا قابل حل است و با روش های جدید همه به راحتی می توانند زبان رم خود را یاد بگیرند.
برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های ما تماس بگیرید.