جملات کوتاه، کلید یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در تکنیک های آموزش زبان امروز به جملات کوتاه اشاره می کند. جملات کوتاه، کلید یادگیری زبان هستند. اگر بتوانید Phrase ها را بیشتر یاد بگیرید سریع تر در روند آموزش پیشرفت می کنید.

جملات کوتاه، کلید یادگیری زبان
جملات کوتاه، کلید یادگیری زبان

چرا جملات کوتاه، کلید یادگیری زبان هستند؟

گویشوران بومی هر زبان به طورطبیعی می‌دانند که کدام لغت‌ها به یکدیگر تعلق دارند. زبان خودشان را انقدر شنیده‌اند که در بسیاری موقعیت‌ها می‌توانند بطور طبیعی لغات را جوری کنار یکدیگر قرار دهند که به نظر اثربخش بیاید. یادگیرنده‌ی خارجی نمی‌تواند این کار را بکند.

متأسفانه اغلب مدارس زبان واژگان و دستور زبان را یاد می‌دهند. واژگان خیلی مهم است. شما به لغات نیاز دارید، نه تنها لغات با کارکرد زیاد بلکه آن‌هایی که کمتر استفاده می‌شوند تا قادر باشید از عهده‌ی بسیاری از موقعیت‌ها برآیید. اما مطالعات نشان داده است که شما نمی‌توانید آن‌ها را از فهرست یا گروه‌ها یاد بکیرید. این تنها موجب سردرگمی شما می‌شود. شما نیاز به یادگیری لغات در بافت متن دارید.

متن ایده‌آل یعنی عبارت. می‌توانید یک عبارت را یاد بگیرید که با هر لغت جدید هماهنگی داشته باشد. بزودی عبارات مختلفی از کلمات جدیدی که یاد گرفته‌ایدخواهید داشت. هر کدام از عبارت‌ها به لغت یک معنا با تفاوت ظریف می‌دهند. هر عبارت یک راه ثابت شده برای استفاده از لغت جدید در ترکیب با کلمات دیگر است.

هر جمله منحصر بفرد است اما عبارات معمولاً خودشان را تکرار می‌کنند. یک عبارت، گروهی از دو یا تعداد بیشتری (معمولاً بیش از پنج کلمه نیستند) کلمه هستند که طبیعتاً به هم تعلق دارند و می‌توانند در موقعیت‌های زیادی استفاده شوند.

یاد بگیرید که دنبال عبارات باشید، آن‌ها را حفظ کرده و فرا بگیرید. اگرچه یک جنبه‌ی احتیاطی نیز لازم است. عبارات باید از محتوای معنادار بیایند که می‌خوانید یا می‌شنوید. مثال‌های رایگان از جمله‌ها و دیکشنری‌ها، دوستان غیر واقعی هستند. فکر می‌کنید که یاد می‌گیرید اما در اصل اینطور نیست. شما نیاز به یادگیری عبارات خود همزمان با کشف محتوای جالب زبانی دارید. به همین خاطر است که ما در مؤسسه به شما اجازه می‌دهیم، پایگاه داده‌ی خود را از محتوای موجود در زندگی واقعی ایجاد کنید که در کتابخانه‌ها‌ی بزرگ یا سایر مقالاتی که در اینترنت می‌بینید، می‌یابید.