جملاتی که نباید در اسپیکینگ آیلتس بگویید

کارهایی که نباید در اسپیکینگ آیلتس انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به جملاتی که نباید در اسپیکینگ آیلتس بگویید اشاره می کند و اگر بگویید نمره شما ممکن است کاهش چشمگیری داشته باشید. این نکات را تا جای ممکن به درستی به کار ببرید تا امتحان آیلتس را به راحتی پشت سر بگذارید.


در روز امتحان اسپیکینگ آیلتس، شما مضطرب هستید و به دلیل این اضطراب احتمالاً تا حدی اشتباهات احمقانه مرتکب می شوید. آگاه بودن از چنین خطاهای احمقانه ای به منظور جلوگیری از گفتن جملات غلط می تواند به شما کمک کند تا در اسپیکینگ آیلتس نمره ی کمی نگیرید. پس، اجازه دهید تا متوجه شویم که این اشتباهات احمقانه چیست و برای اجتناب از آنها باید چه کار کنید.

برای دیدن آخرین تغییرات آیلتس، حتما مطلب آموزش آیلتس را ببنید

استفاده ی بیش از حد از اصطلاحات

در جلسات آموزش اسپیکینگ آیلتس باید به شما گفته شود که استفاده از اصطلاحات می تواند به شما کمک کند که نمره ی بالایی بگیرید. اگرچه استفاده از اصطلاحات مسلماً نشان دهنده ی کسب نمره ی بالا است اما اینها تنها عواملی نیستند که نمره ی خوب را مشخص می کنند. همزمان موارد زیاد دیگری را هم باید در نظر داشت مانند ساختار جمله، گرامر، لغات، محتوا و غیره. کاربرد بیش از حد اصطلاحات باعث کمتر شدن نمره در اسپیکینگ آیلتس می شود چون شما به خاطر استفاده ی زیاد از آنها جریمه می شوید. در نتیجه، فقط وقتی که لازم است به صحبت خود انسجام بیفزایید از اصطلاحات استفاده کنید و این می تواند وقتی روی دهد که شما روی ارائه ی موثر جوابِ خود به سوال تمرکز می کنید.

کاربرد بیش از حد از ارتباط دهنده‌ ها

مشابه مورد اصطلاحات شما باید طی امتحان اسپیکینگ آیلتسِ خود از کاربرد بیش از حد ارتباط دهنده ها در جملات هم اجتناب کنید. حروف ربط در جمله لغات یا عباراتی هستند که به ما کمک می کنند تا ایده های خود را مرتبط سازیم. Moreover, therefore, however, on the other hand, in comparison to this و غیره تعدادی از ارتباط دهنده ها هستند که به خوبی نشان دهنده ی کسب نمره ی ۷ یا بیشتر هستند. اما بعضی از زبان آموزان این را بدیهی می دانند و تلاش می کنند تا بیشتر از ارتباط دهنده ها استفاده کنند که این در نهایت باعث کم شدن نمره ی اسپیکینگ آیلتس می شود. پس، شخص باید فقط وقتی که لازم است از حروف ربط استفاده کند تا طبیعی جلوه کند.


استفاده ی غلط از لغات سطح پیشرفته

لغات در سطح پیشرفته کلید اصلی کسب حداقل نمره ی ۸ یا بیشتر است اما این را به عنوان تنها عامل اصلی در نظر نگیرید. سلیس بودن، انسجام، ارتباط، گرامر و نقطه گذاری هم کلیدهای اصلیِ دیگر هستند که باید آنها را برای کسب نمره ی بالا در اسپیکینگ آیلتس شامل کرد. بعضی از زبان آموزان هستند که لیست لغات غیر متداول را دارند اما در حیطه های دیگر نمره ی خوبی نمی گیرند.

پس شما چه طور باید از لغات پیشرفته استفاده کنید؟ تمرین کردن کلید اصلی است، اول از همه شما باید به یاد داشته باشید به جای استفاده از لغات سختی که درباره شان مطمئن نیستید بهتر است از آن کلماتی استفاده کنید که در موردشان اطمینان دارید. به یادگیریِ لغات پیشرفته ادامه دهید و با گوش دادن به پادکست ها، آهنگ ها یا تماشای فیلم ها، ویدئوها، میزگردها، مصاحبه ها، و بحث های گروهی خود را در مقابل آن کلمات جدید قرار دهید و مهمتر از همه تلاش کنید تا خودتان آنها را بگویید. خواندن این لغات در روزنامه ها، مجلات و غیره و سپس نوشتن جملاتِ خود هم روش موثری برای یادگیری استفاده ی طبیعی از کلمات پیشرفته در امتحان اسپیکینگ آیلتس است.


از دست دادن کنترل و استفاده ی بیش از حد از پرکننده ها Filler

در اسپیکینگ آیلتس، سلیس بودن و انسجام عوامل مهمی هستند که روی صحبت شما اثرات فوق العاده ای می گذارند. اما استفاده از پرکننده ها در بین صحبت روی آنها اثر می گذارد. پرکننده هایی مانند ahm, er, ah و غیره کاملاً رایج هستند. اگرچه امکان ندارد که ۱۰۰% از پرکننده ها خلاص شد، حداقل کنترل کردنِ صحبت و استفاده ی کمتر از پرکننده ها تفاوت بزرگی را در نمره ی شما ایجاد می کند، در حالیکه کاربرد بیش از حد آنها با گذاشتنِ اثری ضعیف روی ممتحن باعث کمتر شدن نمره تان می شود.

خارج از موضوع صحبت کردن Off-Topic

چسبیدن به موضوع اصلی مساله ی خیلی مهمی است. بعضی از زبان آموزان برای سلیس بودنِ بیشتر تلاش می کنند تا بیشتر صحبت کنند که این حواسشان را از موضوع اصلی پرت می کند. هر موقع که شما احساس می کنید دارید از مسیر خارج می شوید فوری به مسیر درست که سوال اصلیِ پرسیده شده توسط ممتحن است برگردید.