زبان چینی ساده شده

زبان چینی ساده شده

در یک حرکت برای ریشه کنی بیسوادی در چین در سال ۱۹۴۹ زبان چینی ساده شده یا Simplified Chinese برای مردم این کشور معرفی شد. از سال ۱۹۵۰ به بعد در اسناد نوشتاری برای افزایش نرخ باسوادی در جامعه در سرتاسر چین و سنگاپور از زبان چینی ساده شده استفاده می شده است.

زبان چینی ساده شده
زبان چینی ساده شده

زبان چینی ساده شده به صورت رسمی در چین Jianhuazi نامیده می شود. البته در کشور های تایوان ، هنگ کنگ ، ماکائو و مالزی همچنان از زبان چینی سنتی یا Traditional Chinese استفاده می شود. در سال ۱۹۷۷ یک دوره جدید برای ساده سازی زبان چینی انجام گرفت که این فرآیند نتوانست محبوبیت لازم را بدست آورد و در سال ۱۹۸۶ به صورت کلی خاتمه داده شد و کاری انجام نشد.

حدود ۲۰۰۰ کاراکتر چینی ساده شدند. روش های مختلفی برای این کار انجام می گرفت. روش هایی همانند نگه داشتن تنها برخی از قسمت های یک کاراکتر ، تغییر شاخصه های فونتیکی و تلفظی برخی کاراکتر ها ، در برخی مواقع چندین کارکتر تنها با یک کاراکتر نشان داده شده است و … برخی از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.

از سال ۲۰۰۹ دولت مرکزی چین در حال جمع آوری نظرات مردم برای یک دوره ساده سازی دیگر است. در این دوره جدید این ساده سازی که به Table of general standard Chinese Charactersمعروف است حدود ۸۱۰۵ کاراکتر وجود دارد.

اگر شما هم قصد یادگیری زبان چینی را دارید مطمئنا در کلاس های زبان چینی با زبان چینی ساده شده روبرو خواهید شد. البته باید توجه داشته باشید که این سادگی نسبت به چینی سنتی صورت گرفته و همچنان سیستم نوشتاری زبان چینی جزو دشوارترین سیستم ها نوشتاری در بین زبان های دنیاست.

برای شرکت در کلاس زبان چینی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵و ۸۸۸۹۱۶۶۹ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید تا از مشاوره و شرایط ثبت نام اطلاع بیابید.