رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روشی هایی را آموزش می دهد تا از رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار یادگیری زبان استفاده کنید. برای این کار این مطلب مفید را از دست ندهید.

رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار یادگیری زبان
رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار یادگیری زبان

روش هایی برای استفاده رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار یادگیری زبان

۱- فیسبوک

بیایید با متداول‌ترین نوع رسانه‌ی اجتماعی شروع کنیم. قسمت نیوزفید در فیس‌بوکمان، پست‌هایی از تمام صفحه‌هایی که دنبال می‌کنیم و افرادی را که دوستشان هستیم نشان می‌دهد.

در قسمت جستجو به اسپانیایی تایپ کنید و همه‌ی صفحه‌هایی که نشان داده می‌شوند را لایک کنید و به همه‌ی گروه‌هایی که می‌توانید بپیوندید.

این اقدام کوچک به طرزی مؤثر، ظاهر فیسبوک شما را تغییر می‌دهد. حجم زیادی از پست‌های مرتبط در قسمت فید شما وجود دارد. افراد با طرز فکری مشابه را ملاقات می‌کنید که با شما اسپانیایی یاد می‌گیرند. احساس می‌کنید بخشی از یک چیز خیلی جالب هستید؛ یک مجموعه‌ی یادگیری زبان که به یکدیگر کمک می‌کنند. اعضا به فرستادن چیزهایی مثل «اصطلاحات عامیانه‌ی متداول اسپانیایی» یا «غذاهای اسپانیایی که باید بشناسید» ادامه می‌دهند که با خیلی از آن‌ها ممکن است هرگز در مطالعات عادی خود روبرو نشوید.

۲- واتس‌اپ

واتس‌اپ که محبوب‌ترین برنامه‌ی ارسال پیام فوری است، از وجه تمایز دارا بودن مشترکین بسیاری در سراسر جهان برخوردار است. برخی از گروه‌های فیسبوکی انتخاب می‌کنند که گروه‌های واتس‌اپی داشته باشند. می‌دانم که به نظر ترسناک می‌آید. به اشتراک گذاری شماره‌ی تماستان با صدها غریبه؟ بیدادگرانه است!

با اینحال نیازی به نگرانی نیست. بسیاری از این گروه‌ها قوانین سفت و سختی در رابطه با نوع رفتار دارند. هیچ پیام توهین‌آمیزی نباید در کار باشد، هیچ عضوی بدون اجازه‌ی گروه نمی‌تواند با عضو دیگر تماس بگیرد، هیچ پیغام فورواردی احمقانه‌ای مجاز نیست. اعضای گناهکار اخراج می‌شوند.

۳- مطالعه‌ی گروهی

عضوی از گروه‌های فیسبوک و واتس‌اپ بودن کارهایی بسیار بیشتر از کمک به شما در یادگیری می‌کند. از لحاظ فیزیکی شما را تشویق می‌کند. وقتی با دوستانتان به تماشای یک فیلم می‌روید، به نظر می‌رسد که کل گروه برداشتی مشابه از فیلم می‌کنند. شما یا از فیلمی خوشتان می‌اید یا از آن بدتان می‌آید. این گروه‌گرایی به جنبه‌های دیگر زندگی نیز کشیده می‌شود.

وقتی خود را با افراد هم عقیده‌ی خود محاصره می‌کنید که همگی مصمم به یادگیری زبان اسپانیایی هستند، تمایل بیشتری به یادگیری احساس می‌کنید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند که در مسیر پیشرفت خود باقی بمانید.