چند توهین و بد و بیراه جالب به زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به چند توهین و بد و بیراه جالب به زبان آلمانی اشاره می کند. این توهین ها یا بد و بیراهه ها به ممکن است برای ما که ترجمه اش را می خوانیم خنده دار به نظر برسد. پس با ما همراه باشید.

چند توهین و بد و بیراه جالب به زبان آلمانی
چند توهین و بد و بیراه جالب به زبان آلمانی

چند توهین و بد و بیراه جالب به زبان آلمانی

یکی از ویژگی های زبان آلمانی این است که شما می توانید خیلی راحت اسامی را کنار هم ردیف کنید تا لغات جدید بسازید که این خیلی سریع به نوشته هایی غول پیکر منجر می شود مانند Donaudampfschifffahrtskapitänkajütentürknauf” (دستگیره ی در کابین کاپیتان دانوب).

تعجبی ندارد که بعضی از بهترین توهین های آلمانی اسامی ترکیبی هستند. ما در قسمت زیر، ۴ تا از توهین های بامزه، عجیب و خنده دار آلمانی را جمع آوری کرده ایم (البته فقط برای اهداف آموزشی).

  • آیا شما می دانید Bananenbieger(m) چیست؟ معنای تحت الفظی این لغت “خم کننده ی موز” است و درست مانند انگلیسی، –er در انتهایش باعث می شود تا مانند یک شغل یا ابزار به نظر برسد (راننده، باغبان، آچار پیچ گوشتی و غیره) پس Bananenbieger  شخصی است که شغلش خم کردن موز است. احمقانه به نظر می رسد؟ نکته اش همین است. در آلمانی این توهین برای توصیف شخصی استفاده می شود که نمی خواهد روی مطالعاتش تمرکز کند و بنابراین ناگزیر هیچ شغلی پیدا نخواهد کرد به جز انجام کاری که کاملاً بیهوده است.
  • Blockflötengesicht(n) به طور تحت الفظی یعنی صورتی که شبیه یک ضبط صوت است. هیچ معنایی ندارد؟ در واقع، کاملاً ساده است. درست مانند این که یک ضبط صوت استاندارد ۷ دهانه دارد، Blockflötengesicht هم ۷ دهانه دارد (۲ چشم، ۲ گوش، ۲ سوراخ بینی، ۱ دهان) که از تمام آن ها هیچ چیزی جز هوای گرم بیرون نمی آید، یعنی صحبت تو خالی.
  • احتمالاً یکی از طولانی ترین و پیچیده ترین لغات در این لیست که Bewegungslegastheniker(m) است شخصی را توصیف می کند که حرکاتش (خواه در حیطه ی کسب سود باشد یا مهارت های حرکتی ظریف) درست همان طور غیر قابل نفوذ است که الفبا برای یک شخص خوانش پریش. به طور خلاصه، یک “klutz” یا “آدم بی دقت” که در زندگی می لغزد و اشتباه می کند.
  • یکی از توهین های نایاب در این لیست در اصل به انسان ها مربوط نمی شود، Kampfdackel (m) به هر سگ مهاجمی رجوع می کند که فکر می کند Doberman یا Great Dane است اما به زانوی صاحبش هم نمی رسد.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.