چند اصل زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های متنوع زبان چینی برای اهداف متفاوت و شرایط فشردگی متفاوت برگزار می کند. امروز به چند اصل زبان چینی اشاره می کنیم که برای هر زبان آموزی می تواند بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

چند اصل زبان چینی
چند اصل زبان چینی

اما چند اصل زبان چینی را ببینید:

اگر شما در حال برنامه ریزی یک سفر طولانی به چین هستید، یادگیری زبان چینی اجباری می شود. اگر شما فقط برای مدت کوتاهی به آن جا می روید، شما باید حداقل مقداری زبان ماندارین بدانید. در واقع، اگر شما از یک کشور بازدید می کنید، باید تلاش کنید تا اصولِ زبان غالب آن کشور را بیاموزید. حتی اگر شما به چین نمی روید، زندگی در سنگاپور و ندانستن یک لغت به زبان چینی خنده دار است چون این یکی از ۴ زبان رسمی است. مردم اغلب چینی را زبانی در نظر می گیرند که یادگیری اش غیر ممکن است، در حالی که در واقع مخالفش درست است.

۱ – گرامر

چینی از نظر گرامر شباهت های زیادی با انگلیسی دارد. یک جمله ی ساده در زبان چینی شامل مفعول، فاعل و گزاره می‌شود. یک مسئله‌ی دیگر که باید به خاطر سپرد این است که چینی بین صورت‌های مفرد و جمع تفاوت قائل نیست و این روند را میان جنسیت‌ها نیز قائل است. اگرچه هر دو زبان ظاهراً هیچ شباهتی به هم ندارند اما ساختارهای گرامری‌شان شباهت‌هایی دارد.

۲- کارکترها

یکی از تفاوت‌های عمده‌ی میان انگلیسی و چینی مربوط به کارکترهای‌شان است. یک 人 به معنای یک فرد یا انسان است. یادگیری مؤلفه‌های ابتدایی و فونت‌های تکی مهم است و آشنا شدن با آن‌ها فرآیندی آهسته و تدریجی است. همان‌طور که وقتی انگلیسی یاد می‌گیریم با الفبا شروع می‌کنیم، ماندارین هم نیازمند افزایش تدریجی دانش شما است که از کوچک‌ترین بخش‌ها شروع می‌شود.

۳- تلفظ

تلفظ درست چینی معمولاً برای آن هایی که به دنبال یادگیری زبان هستند بزرگ ترین مانع لغزنده است. این برای شاگردان سراسر جهان، کار راحتی نیست. یک مانع برای دانش‌آموزانی که در انگلیسی روان هستند این است که یادگیری چهار لحن (موجود در زبان چینی) برای‌شان سخت است . تلفظ مربوطه برایشان غیر ممکن است. دلیلش این است که این چهار لحن در زبان انگلیسی وجود ندارند. این مشکل به راحتی با تمرین حل می‌شود.