برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز آموزش آزمون PTE در ایران برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE را به شما در این مطلب اشاره می کند. برای درک این مطلب با ما همراه باشید.

برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE
برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE

اما برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE را با هم می بینیم:

یکی از مهمترین انواع موارد در آزمون پی‌تی‌ای، خلاصه کردن متن مکتوب است. در این مورد، به دانش‌آموزان متنی در رایانه‌ی‌شان داده خواهد شد و به آن‌ها زمان می‌دهند تا تمام متن را کامل بخوانند، نکات اصلی و کلمات کلیدی را برداشت کنند کلّ متن را داخل کادر تأمین شده در پایین پرسش طیّ زمان داده شده، خلاصه کنند.

متن مکتوب خلاصه شده چیست؟

یک نوع مورد خاص از بخش رایتینگ است که شامل مهارت‌های ریدینگ و رایتنیگ دانش‌آموز می‌شود. این نوع مورد همه‌ی ویژگی‌های دانش‌آموزان را با مهارت‌هایش مورد آزمایش قرار می‌دهد. وقتی نوبت این مورد می‌رسد، به دانش‌آموزان  دقیقه وقت داده می‌شود تا تمام پاراگراف را با دقت بخوانند، تمام نکات اصلی و کلمات کلیدی را متوجه شوند و سپس پرسش را با دوباره نویسی یک پاسخ یک خطّی بر اساس آن نکات و کلمات کلیدی، پاسخ دهند.

برای مثال:

«سکته‌های قلبی صرفنظر از سن و  سبک زندگی شخص به واقعه‌ی متداول تبدیل شده‌اند. به سکته‌ی قلبی همچنین انفارکتوس نیز می‌گویند. اگر بخشی از عضله‌ی قلب مقدار خون کافی دریافت نکند، سکته‌ی قلبی رخ می‌دهد. تأخیر در درمان و بازگرداندن جریان خون می‌تواند موجب آسیب‌های شدید برای عضله‌ی قلب شود و پیامدها می‌توانند مهلک باشند.

با توجه به آمار، حدود ۷۳۵۰۰۰ آمریکایی از سکته‌ی قلبی رنج می‌برند. از میان این موارد:

  • ۵۲۵۰۰۰ اولین سکته‌ی قلبی‌شان را داشته‌اند.
  • ۲۱۰۰۰۰ مورد برای افرادی اتفاق می‌افتد که قبلاً سکته کرده‌اند.

یک سکته‌ی قلبی صامت آن است که قربانی اصلاً از آسیبی که تجربه کرده است با خبر نیست. یک مورد از هر ۵ سکته صامت است. بیماری شریان شاهرگی (به اختصار CAD) دلیل اصلی برای سکته‌ی قلبی است. یک مبنای کمتر آشنا، اسپاسم شدید یا انقباض ناگهانی شریان شاهرگی است که می‌تواند جریان خون به عضله‌ی قلب را متوقف کند.