چند راه ساده برای یادگیری واژگان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند راه ساده برای یادگیری واژگان را نشان می دهد که به آسانی می توانید از آنها بهره ببرید. با این راه ها آشنا شوید.

چند راه ساده برای یادگیری واژگان
چند راه ساده برای یادگیری واژگان

پس چند راه ساده برای یادگیری واژگان را با هم می خوانیم:

از اپلیکیشن فلش‌کارت با نرم‌افزار تکرار فاصله‌دار استفاده کنید

این بدون شک نکته‌ی شماره‌ی ۱ ما برای عاداتی است که که به شما کمک می‌کند واژگان را با استفاده از فلش‌کارت به خاطر بسپارید و احتمالاً قدیمی ترین کلک در کتاب برای یادگیری واژگان است. با اینحال تکنیکی است که بصورت متداول استفاده می‌‌شود چون خیلی خوب است. استفاده از نرم‌افزار تکرار فاصله‌دار با فلش‌کارت‌ها مانند راندن ماشین‌های اسپورت به جای یک تویوتا کمری است. نتایجتان را دو برابر و راندمانتان را افزایش می‌دهد. امروزه همه‌ی اپلیکیشن‌های برتر فلش‌کارت نرم‌افزار تکرار فاصله‌دار را شامل می‌شود.

با یادیارها فرا بگیرید

آیا تابحال فیلمی را دیده‌اید که بعداً فراموش کنید در آن چه اتفاقی افتاده است؟ اگر بله، احتمالش هست که داستانش آنچنان حائز اهمیت نیست.

در اغلب موارد، جان کلام فیلم‌هایی را که دیده‌ایم به خاطر می‌آوریم چون داستان‌ها جذاب، دراماتیک و اغلب اوقات آشکارا عجیب و غریب هستند. اغلب فیلم‌های خوب شبیه زندگی روزمره‌ی ما نیستند.

اغلب بازیگر نقش اصلی بر احتمالات باورنکرنی فائق می‌آید تا در هر تقلایی که تا آخر با آن روبرو می‌شود، موفق شود.

داستانی را با واژگانی که یاد گرفتید بنویسید

انسان‌ها عاشق داستان هستند. آخرین باری که خود را غرق در فیلمی یافتید یا نمی‌توانستید کتابی خوب را زمین بگذارید، کِی بود؟

احتمالش هست که چون داستان خیلی گیرا بود نمی‌توانستید از آن روی برگردانید. حقیقت مسئله اینست که ما با داستان‌های یاد می‌گیریم.

فوری لغات را به کار ببندید و اغلب از آن استفاده کنید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا شما ساعت ها را صرف مطالعه ی لغاتی کرده اید که گویی هرگز آن‌ها را به یاد نمی آورید؟

اگر من باید دلیل فراموش کردن لغات اصلی شما را حدس بزنم، به این دلیل است که از آن استفاده نمی‌کنید. این اشتباه رایجی است که تقریباً همه آن را انجام می‌دهند.

با تمام این وجود، خواندن پست وبلاگی گوش کردن به Ted talk راحت است و حس تشویق شدن را دارد مانند این که شما پیشرفت کرده‌اید.