چند تکنیک عجیب برای آموزش زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند تکنیک عجیب برای آموزش زبان روسی و دلایلی که برخی از افراد برای آن می آورند شاراه می کند. اگرچه ما همیشه گفته ایم که بهترین روش یادگیری زبان روسی شرکت در کلاس های مناسب برای آموزش زبان روسی است.

چند تکنیک عجیب برای آموزش زبان روسی
چند تکنیک عجیب برای آموزش زبان روسی

اما چند تکنیک عجیب برای آموزش زبان روسی توجه کند:

۱- در خواب  یاد بگیرید

ما می دانیم که این خیلی خوب تر از آن است که بخواهد حقیقت داشته باشد ! اما مطالعات نشان داده اند فقط زمانی که که شما در روز برای مرور و تمرین واژگان خود صرف می کنید می تواند تأثیر زیادی بر میزان یادآوری شما داشته باشد. زمان مناسب برای یادگیری کلمات همان موقعی است که می خوابید، سپس اولین کاری که صبح انجام می دهید مرور آنهاست. این به این دلیل است که مغز در خواب ناخودآگاه کار را تحلیل می کند و به تقویت حافظه و جا افتادن مطالب کمک می کند. طبق نظر روانشناسی به نام جسیکا پین، خوابید پس از یادگیری چیزی جدید مثل این می‌ماند که به مغز خواب رفته ی خود بگویید چیزی را در خود حفظ کند. بدین ترتیب، دانش جدید در طول شب نهادینه خواهد شد.

۲- از تکنیک‌های تجسمی استفاده کنید

این حقیقت از زمان یونان کهن تصدیق شده است که استفاده از سرنخ‌های تصوری در حافظه‌ی ساختار یافته یکی از بهترین راه‌ها برای یادآوری مقادیر بسیار زیاد اطلاعات است. زمینه خیلی مهم است – برای یادگیری لغات جدید ضروری است که آن‌ها را به چیزهایی که از قبل در ذهن‌تان ذخیره شده اند اتصال دهید.  تکنیک حافظه‌‌ی زبانی شهر، توسط دومینیک اوبرایان طراحی شد و اساسش اصل معروف «کاخ حافظه» است – این روش از تصویرسازی فضایی و تصاویر یادیار برای بهبود توانایی‌تان در ذخیره سازی و بازیابی لغات خارجی استفاده می کند.

عملکرد این تکنیک به این صورت است: شما شهری را که برایتان آشنا است انتخاب می‌کنید و از آن به عنوان موقعیتی استفاده می‌کنید که درونش تصاویر ذهنی استراتژیک تهیه می نمایید؛ تصاویری که با لغات خارجی ارتباط دارند.

اول باید شهر را بر اساس عملکردهای گرامری به بخشهایی تقسیم کنید. برای مثال اسامی، فعل‌ها و صفات. اسامی را می‌تواند در خود شهر قرار داد، افعال در استادیوم قرار می‌گیرند و جای صفت ها در پارک است. وقتی می‌خواهید کاری جدید را یاد بگیرید، باید آن را به موقعیتی در شهر ارتباط دهید که امکان پیدا کردنش در آنجا وجود دارد – برای مثال، واژگان مربوط به تحصیل می‌توانند در کتابخانه پیدا شوند و لغات مربوط به خواربار در سوپر مارکت یافت می‌شوند. برای صفت‌ها نیز شهر را پر کنید با آدم‌هایی که نماینده‌ی ویژگی‌های مورد نظر شما هستند – برای مثالرنگ‌های موی متفاوت و تیپ‌های شخصیتی گوناگون.