چند تکنیک فوق العاده برای آموزش سریع تر زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند تکنیک فوق العاده برای آموزش سریع تر زبان می چردازد. این تکنیک ها را باید در برنامه آموزشی خود بگنجانید.

چند تکنیک فوق العاده برای آموزش سریع تر زبان
چند تکنیک فوق العاده برای آموزش سریع تر زبان

به این چند تکنیک فوق العاده برای آموزش سریع تر زبان توجه کنید

  1. با انسانهای واقعی صحبت کنید

از وقتیکه شروع به کلیک کردن و لمس دستگاه‌هایمان در کل روز شده‌ایم، این ایده را داریم که هر چیزی را می‌توان بدون تعامل یاد داد، یاد گرفت و تمرین کرد. آیا می‌خواهید کارشناسی ارشد بگیرید؟ دوره‌های آنلاین بروید. به دستورالعمل آشپزی عالی نیاز دارید؟ از گوگل پیدا کنید. آیا می‌خواهید زبان خارجی یاد بگیرید؟ یک برنامه را انتخاب کنید. درست است که اینترنت می‌تواند به دانشجویان زبان کمک کند تا دایره لغات خود را گسترش دهند و اعتماد به نفس بیشتری به تواناییهای خود داشته باشند، ولی مگر اینکه قصد داشته باشید هرگز کلمه‌ای نگویید، فراموش کنید.

  1. سریع از واژگان جدید استفاده کنید

بسیاری از دانشجویان زبان به طور وظیفه شناسانه‌ای لیستی از لغات جدید را در دفتر خود یادداشت می‌کنند، ولی هرگز از آن‌ها در زندگی واقعی استفاده نمی‌کنند. در حالیکه یادداشت برداری از لغات جدید عادت خیلی خوبی است، به نوبه‌ی خود کافی نیست. همان‌طور که می گویند، آن را استفاده کن یا از دست بده! پس دفعه بعدی که لغت عجیب جدیدی را شنیدید، فقط آن‌را ننویسید: سعی کنید تا سریع و به روش‌های ممکن از آن استفاده کنید. آن‌ر‌ا بگویید، در جمله بنویسید، حالت اسم، فعل یا صفت آن‌را پیدا کنید، و از دوستان بومی خود بخواهید درمورد آن سؤال کنند.

  1. زیاد سؤال کنید

در ته کلاس یک خجالتی ملّابنویس نباشید: معلمان از دانش آموزهایی که سؤال‌های خوب می‌کنند خوششان می‌آید! نمی‌دانید چه بپرسید؟ لیستی از سؤالات کلی در پشت دفتر یادداشت خود بنویسید و در طول کلاس آن‌ها را بپرسید.

فراموش نکنید که بهترین سوال‌ها به شما اطلاعات بیشتری می دهند یا شک شما را برطرف می‌کنند.

  1. با چیزی که واقعاً نیاز دارید شروع کنید

تصور کنید در مادرید زندگی می‌کنید، آماده‌اید تا ترم خود در خارج را شروع کنید و با اسپانیایی‌های واقعی صحبت کنید. در مورد اینکه این مکالمات چگونه خواهند بود فکر کنید. شرط می بندیم درجا وارد مکالمات عمیق و معنی‌دار درمورد هنر یا سیاست نخواهید شد، درست است؟ برای گذران روزها و هفته‌های اول اقامت‌تان در خارج از کشور، درمورد موقعیت‌هایی که احتمالاً در آن‌ها خواهید بود، فکر کنید.