چند عبارت ساده چینی برای اصطلاحات روزمره

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزش زبان چینی برای مبتدی ها اصطلاحات متنوعی را می آورد. امروز می خواهیم چند عبارت ساده چینی برای اصطلاحات روزمره بررسی کنیم که بتوانید از آنها در موقعیت های مختلف استفاده کنید.

چند عبارت ساده چینی برای اصطلاحات روزمره
چند عبارت ساده چینی برای اصطلاحات روزمره

پس چند عبارت ساده چینی برای اصطلاحات روزمره را ببینید:

هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که قادر نباشید تا آن چه را که اطرافیان شما می گویند، بفهمید. این می تواند بیش از آن چه که یک شخص فکر می کند، اتفاق بیفتد، به خصوص وقتی شخص باید مثلا برای شغل یا چیز دیگری برود.

بومی های چینی برای زبان نوشتاری از سیستم مشابهی استفاده می کنند. Putonghua (یا ماندارین) چینی استاندارد است. ماندارین یک گویش بیجینگ است و از ۵ آوای تلفظ تشکیل شده است. این یکی از ۶ زبان در سازمان ملل و یکی از ۴ زبان در سنگاپور است.

بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان به چینی به عنوان زبان بومی خود صحبت می کنند، و بیش از ۸۵۱ میلیون نفر از آن ها گویشوران بومی ماندارین هستند. به طور واضح در مقایسه با هر زبان دیگری از ارقام بیش تری استفاده شده است.

زبان چینی یکی از زبان هایی است که بیش ترین گویشور را در جهان ما دارد. مردم بیش تری از یادگیری و قادر بودن به صحبت آزادانه به این زبان سود می برند. این فقط در تجارت به شما کمک نمی کند، بلکه می توانید از لحاظ اجتماعی ارتقا یابید چون زندگی تماما درباره ی کار نیست.

یادگیری ماندارین گامی منطقی به طرف صحبت به زبان چینی است. تسلط کامل بر زبان چینی سخت است، اما ماندارین جاده ای به طرف موفقیت است. اگر چه موقع رفتن به خارج از کشور، تعدادی از افراد تلاش می کنند تا با صرف وقت بیش تر با مردمی که به چینی صحبت می کنند زبان بومی را بیاموزند، اما بدون یادگیری چیزهای اساسی این می تواند باعث بدتر شدن مسائل شود.

مردم بیش تری در حال یادگیری برای مسلط شدن بر چینی در سطح جهانی هستند چون، در دنیای تجارت، چینی یکی از زبان هایی است که به طور گسترده استفاده می شود. به مردمی که سفرهای تجاری مهمی را به کشورهای چینی زبان مانند چین، سنگاپور یا تایوان برنامه ریزی می کنند توصیه می شود که برای کار خود ماندارین را بیاموزند.

در ادامه بعضی از عبارات ساده ی چینی آورده شده است که در زندگی روزانه استفاده می شوند:

  • Ke Yi می شود Okay
  • Hao می شود Good
  • Xie Xie می شود Thank You
  • Zai Jian می شود Good Bye
  • Chi Bao می شود I am full