چند نکته ساده برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که در دوره های آموزش زبان شرکت می کنند چند نکته ساده برای آموزش زبان پیشنهاد می دهد. حتما این نکات را برای خود به کار ببندید.

چند نکته ساده برای آموزش زبان
چند نکته ساده برای آموزش زبان

اما این چند نکته ساده برای آموزش زبان جه مواردی هستند؟

۱)برای خود یک کتابچه عبارات درست کنید
به انواع عباراتی که احتمالاً بیشتر اوقات لازم است از آن‌ها استفاده نمائید فکر کنید. این امر بستگی به این دارد که قصد رفتن به چه مکانی را دارید و قصد انجام چه کاری را دارید. احتمالاً سؤالات اساسی مانند پرسیدن مسیرها یا چگونه تاکسی گرفتن ، یا جزئیات بیشتر مربوط به سفرتان باشد.
برای مثال، شما بدنبال بازارهای ارزان قیمت محلی هستید؟ می‌پرسید قیمت فلان چیز چقدر است، و چانه زدن برای خریدن آن بسیار مفید خواهد بود! یا برای یک ماجراجویی ورزشی برنامه‌ریزی کرده‌اید ؟ سپس ممکن است بخواهید بفهمید که چگونه تجهیزات اجاره کنید!
۲) یادداشت برداری کنید
نُت‌برداری بهترین شیوه برای کمک به شما جهت یاد آوری اطلاعات ضروری است- پس عبارت‌های کلیدی و واژگانی که لازم است بدانید را در یک دفترچه کوچک یادداشت کنید. همچنین مفید است زمانی که سفر می‌کنید دفترچه‌ی خود را در دسترس داشته باشید‌ تا در صورت نیاز به آن رجوع کنید!
۳) از تکنولوژی خودتان استفاده کنید
با وجود اینکه رفتن به مدارس قدیمی و نکته برداری بدون شک کمک بزرگی است ، شما همچنین می‌توانید از راهکارهای فنی بسیاری جهت کمک به وضعیت زمانی خودتان استفاده نمائید!
برنامه‌های یادگیری زبان بسیاری برای زبان‌ها و مهارت‌های خاص موجود هستند. آیا می‌خواهید مهارت‌های زبانی‌تان را بهبود بخشید؟ سپس برنامه‌ای را انتخاب کنید که با آن بتوانید به کسی که به عبارت‌های کلیدی صحبت می کند گوش دهید-اینکار به شما در بهتر شدن تلفظتان کمک می‌کند. یا آیا فقط می خواهید دایره لغاتتان را بالا ببرید؟برنامه های دیکشنری روش خوبی برای یادگیری لغات جدید و اضافه کردن آنها به فهرست‌تان می باشد!
۴) تمرین کنید
ممکن است سفرتان مدت زیادی طول نکشد خصوصا اگر این سفر طی دقایقی صورت گیرد ، اما به این معنا نیست که نمی توانید در تمرین کردن فشار کمتری به خود وارد کنید!
به کلمات کلیدی‌تان فکر کنید و به خودتان یاد‌آوری کنید که آن‌ها را هنگامی که در حال انجام وظایف روزانه‌ی‌تان هستید انجام دهید. این حتی بهتر از زمانی است که آن‌ها را به موقعیت‌های منظم ربط می‌دهید، جایی که می‌توانید تصور کنید که واقعاً لازم است از آن‌ها استفاده کنید.