ویژگی‌های زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتبرترین مرکز آموزش زبان اسپانیایی در ایران به ویژگی‌های زبان اسپانیایی اشاره می کند که برایتان می تواند بسیار جالب باشد.

ویژگی‌های زبان اسپانیایی
ویژگی‌های زبان اسپانیایی

برخی از ویژگی‌های زبان اسپانیایی

  • شما آنچه را که می‌خوانید می‌گویید: ارتباط بین هجی و تلفظ در اسپانیایی کاملاً آسان است. با وجود هیچ گونه صدای ترکیبی، تغییر صداهای مصوت یا حروف بی‌صدا (به جز حرف h)، زبان‌آموزان اسپانیایی در این رابطه دلیلی برای نگرانی ندارند. علاوه بر آن، قوانین قابل پیش بینی تکیه‌ی صدا در شناسایی بخش‌های دارای تکیه کمک می‌کند و بازسازی آهنگ شیرین زبان را راحت‌تر می کند.
  • صورت‌های منفی ساده: نه تنها زبان اسپانیایی صورت ساده‌ای برای فعل منفی دارد (اضافه کردن لغت “no” معمولاً کفایت می‌کند)، بلکه همچنین اجازه به منفی‌های دوبل هم می‌دهد که برای اضافه کردن تأکید، استفاده می‌شوند.
  • زمان‌های ترکیبی، ساده شده‌اند: برخورداری از تنها یک فعل کمکی باعث خیلی ساده شدن صرف فعل در زمان‌های استمراری و کامل در زبان‌های دیگر می‌شود.
  • تلفظ: تلفظ زبان اسپانیایی بسته به زبان بومی‌تان، کم و بیش می‌تواند سخت باشد. بهرحال، یادگیری چگونگی لوله کردن تلفظ “r” یک مشکل متداول است.
  • گویش‌ها: اسپانیایی به صورت تخمینی در ۲۰ کشور به عنوان زبان اول صحبت می‌شود و چندین گویش با وضعیتی مساوی دارد. مشخصه‌هایی مانند pronominal voseo، استفاده از “vos” به جای “tú”، و verbal voseo، تغییر در صرف فعل، جزء آن‌ها هستند. به علاوه ویژگی‌های تلفظی مانند seseo و yeísmo می‌توانند گیج کننده باشند.
  • فعل To be: زبان اسپانیایی مانند ایتالیایی و پرتغالی، دو نوع فعل To be دارد. درک تفاوت‌های ظریف “ser” و “estar” می‌تواند مشکل‌ساز شود؛ مخصوصاً اگر زبان بومی‌تان هیچ ترجمه‌ای برای این دو لغت نداشته باشد. می‌توانید در «فعل To be در زبان‌های مختلف» درباره‌ی این موضوع، بیشتر بخوانید.
  • جنسیت: آیا می‌دانستید تنها یک چهارم زبان‌های دنیا از جنسیت در دستور زبان استفاده می‌کنند؟ اسپانیایی به طور طبیعی جزو این گروه است.
  • چالش های زبان شناسی استاندارد: هر زبان‌آموز مشتاقی می‌داند که بعضی چیزها به نظر می‌رسد توضیح مشخصی ندارند. استفاده از حروف اضافه، لغات هم ریشه‌ی نادرست و ترتیب لغات به طور رایج در بین این لیست جای می گیرند.