تاریخچه زبان اسپانیایی

تاریخچه زبان اسپانیایی
آنچه را امروز به عنوان زبان اسپانیایی می شناسیم نتیجه تکامل زبان لاتین محاوره ای است که در شبه جزیره ایبری در امپراطوری روم غربی صحبت می شده است. تاریخچه زبان اسپانیایی در ۱۰۰۰ سال گذشته تا دریایی مدیترانه و بعد از آن به سراسر مستعمرات اسپانیا گسترش یافت. امروزه زبان رسمی بیش از ۲۱ کشور در سراسر دنیا زبان اسپانیولی است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کمی از گرد و غبار های گذشته این زبان را کنار می زند تا بهتر آن رابشناسید.

تاریخچه زبان اسپانیایی
تاریخچه زبان اسپانیایی

تاریخچه زبان اسپانیایی را می توان به دو قسمت تقسیم بندی کرد: Old Spanish – Modern Spanish
بعد از اینکه زبان کاستیان Castilian یا همان اسپانیایی بعد از امپراطوری روم کم کم به سمت قسمت های مرکزی و جنوبی رفت و در برخی جاها با کلمه گیری از زبان عربی غنی تر شد.
در قرن ۱۳ میلادی اولین تلاش ها برای یکپارچه سازی و استاندارد کردن زبان اسپانیایی توسط Alfonso X of Castile برداشته شد. این شخص یه Alfonso el Sabio یا آلفونسو خردمند معروف بود. او کاتبانی را استخدام کرد و از آنها خواست بسیاری از متون حقوقی ، نجوم ، قانون و دیگر متن های علمی را بنویسند و خود نیز به کار آنها نظارت کرد.
آنتونی دنبریخا اولین گرامر زبان اسپانیایی را در سال ۱۴۹۲ نوشت و آن را به ملکه الیزابت تقدیم کرد. تاریخچه زبان اسپانیایی بر عکس زبان انگلیسی به سه قسمت تقسیم نشده است و به دلیل شباهت اسپانیولی مدرن و کلاسیک دوران میانی نیز کاملا قابل درک است.
آکلدمی رویال اسپانیایی Spanish Royal Academy در سال ۱۷۱۳ بنا شد تا هر چه بیشتر به استاندارد سازی زبان اسپانیایی بپردازد. شاید اولین کار مهم این آکادمی چاپ دیکشنری شش جلدی زبان اسپانیایی در سال ۱۷۲۶ تا ۱۷۳۹ بوده است.
ورود زبان اسپانیایی به قاره آمریکا را باید در قرن شانزدهم اتفاق افتاد و کشور های مکزیک ، آمریکای مرکزی ، غربی و آمریکای جنوبی را در بر گرفت و از آن موقع تا حالا این زبان توانسته عامل برقراری ارتباط بسیاری از مردم در سراسر دنیا باشد.
اگر شما هم دوست دارید اسپانیایی صحبت کنید با ما تماس بگیرید.