بازار کار زبان اسپانیایی

بازار کار زبان اسپانیایی
وقتی شما از رشته مترجمی زبان اسپانیایی فارغ التحصیل می شوید، گزینه های زیادی برای کار خواهید داشت. بازار کار زبان اسپانیایی در ایران متنوع ، با حقوق خوب و گسترده می باشد. از تدریس زبان اسپانیایی تا ترجمه همزمان زبان اسپانیایی و یا ترجمه متون مختلف می تواند هر نوع روحیه ای را راضی کند. اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قبل از آن نگاهی به بازار کار زبان اسپانیایی در دنیا و مقایسه آن با دیگر زبان ها همانند آلمانی ، فرانسه ، انگلیسی و یا ژاپنی می کند.
همانطور که در تصویر زیر می بینید زبان اسپانیایی در دنیا موقعیت های شغلی بسیار گسترده تری از حتی زبان انگلیسی دارد. معمولا کسانی که زبان اسپانیایی می دانند ، به زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند و همین خصوصیت باعث بالارفتن شانس پیدا کردن شغل پر در آمد برایشان می شود. اما حقوق دریافتی مترجمین و یا مدرسین زبان اسپانیایی نسبت به دیگر زبان ها کمی پایین تر است. معمولا افرادی که در حوزه زبان اسپانیایی کار می کنند میزان حقوق ۴۱۰۰۰ $ به صورت سالیانه دارند که در مقایسه با زبان فرانسه ۴۹۰۰۰ دلار و زبان آلمانی ۴۸۰۰۰ دلار و زبان ژاپنی ۵۰۰۰۰ دلار می توان گفت که در آمد کمری دارند.

بازار کار زبان اسپانیایی
بازار کار زبان اسپانیایی

اما بازار کار زبان اسپانیایی در ایران با کشور های دیگر کمی متفاوت است. به دلیل کمتر بودن تعداد افرادی متخصصین این زبان در مقاسه با زبان هایی همانند فرانسه و انگلیسی و همچنین داشتن روابط تجاری زیاد با کشور های اسپانیایی زبان مترجمین زبان اسپانیایی و مدرسین این زبان حقوق مناسبی در یافت می کنند.
بازار کار زبان اسپانیایی در ارگان های دولتی همچون وزارت نفت ، وزارت امور خارجه ، بانک های مختلف و در ادارات و شرکت های خصوصی که در حوزه های واردات و صادرات می باشند و یاد برای کسب سرمایه گذاری تلاش می کنند می باشد. تدریس زبان اسپانیایی هم گزینه بسیار خوبی است برای کسانی که دوست دارند دانش خود را به دیگران انتقال دهند.
برای شرکت در دوره های آموزش زبان اسپانیایی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.