عبارات مورد نیاز زبان اسپانیایی در سفر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از عبارات مورد نیاز زبان اسپانیایی در سفر اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار مفید باشد. اگر قصد مسافرت به اسپانیا را دارید حتما این مطلب را بخوانید.

عبارات مورد نیاز زبان اسپانیایی در سفر
عبارات مورد نیاز زبان اسپانیایی در سفر

عبارات مورد نیاز زبان اسپانیایی در سفر

۱- ¿Puede hablar más despacio, por favor?می‌توانی لطفاً کمی آهسته‌تر صحبت کنی؟

گستره‌ای از گویش‌های متفاوت و لهجه‌های اسپانیایی وجود دارد، و بنابراین حتی اگر شما تا حدی اسپانیایی بلد هستید، این شانس وجود دارد که شاید متوجه نشوید یک گویشور اسپانیایی چه می‌گوید. متأسفانه، شانس متوجه نشدن، به خصوص موقعی که یک گویشور بومی سریع صحبت می‌کند، افزایش می‌یابد. از این که از شریک زبانی خود خواهش کنید کمی آرام‌تر صحبت کند، نترسید و بگویید Puede hablar más despacio, por favor?

۲- Lo siento, no entiendoمتأسفم، متوجه نمی‌شوم.

وقتی با شخصی ارتباط برقرار می‌کنید که به زبانی متفاوت از شما صحبت می‌کند، کاملا عادی است که بعضی چیزهای خاص را که می‌گویند، متوجه نشوید. از گفتن این که شما متوجه نمی‌شوید، نترسید تا آن‌ها لغات خود را به روشی متفاوت بیان کنند یا حتی آن را به انگلیسی بگویند. این تا آن جایی که عبارات اسپانیایی در سفر ادامه پیدا می‌کنند، بسیار مفید است. مخصوصاً وقتی با افسر پلیس، پیشخدمت یا راننده تاکسی صحبت می‌کنید.  

۳- ¿Dónde està…el/la?کجاست؟

دانستن اینکه چیزها کجا هستند باعث می‌شود وقتی به کشوری خارجی سفر می‌کنید، زندگی‌تان کمی آسان‌تر شود و پس این عبارتی عالی برای دانستن است. مطمئن شوید که همچنین چند کلمه‌ی دیگر نیز بلد هستید تا با آن همراه سازید، مثلاً hoteles  (هتل)، restaurants (رستوران) و baños  (دستشویی).

۴- ¿Hablas inglés?– آیا انگلیسی صحبت می‌کنی؟

اگر اسپانیایی‌تان به قدری خوب نیست که به روانی صحبت کنید یا واقعاً احساس خستگی می‌کنید، همیشه می‌توانید از کسی بپرسید که آیا انگلیسی صحبت می‌کند و به مغزتان استراحت دهید. با این حال، بهترین استفاده از این عبارت به طور کم است، به خصوص اگر شما خود را وقف یادگیری زبانی جدید کرده‌اید. از اینکه چند دفعه خراب کاری کنید نترسید، شما با هر شخصی که صحبت کنید متوجه خواهد شد که اسپانیایی زبان بومی شما نیست.