آموزش خواندن زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان می گوید که شاید راحت ترین مهارت در زبان اسپانیای ، آموزش خواندن زبان اسپانیایی می باشد. تقریبا همه حروف زبان اسپانیایی تنها یک صدا تولید می کنند و برخلاف زبان انگلیسی که مثلا حرف ” a ” سه نوع صدا تولید می کند ، زبان اسپانیایی اما این خصوصیت را ندارد.

آموزش خواندن زبان اسپانیایی
آموزش خواندن زبان اسپانیایی

در مقاله ای در سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نحو تلفظ زبان اسپانیایی را بیان کردیم. برای مطالعه آن می توانید اینجا را کلیک کنید.

اما شاید در خواندن جملات در زبان اسپانیایی تفاوت اصلی که وجود داشته باشد وجود Tilde می باشد. Tilde اصطلاحا به خط کجی گفته می شود که در وی برخی حروف قرار می گیرد. کلماتی که این شرط را دارند باید با تاکید بیشتری تلفظ شوند. دقت کنید که وجود Tilde معنی کلمات را تغییر می دهد. به مثال های زیر توجه کنید:

Si به معنی ” اگر ”

Sí به معنی ” بله ”

Tu به معنی ” your ”

Tú به معنی ” You ”

سوالی کردن جملات

یکی از مسائلی که در آموزش خواندن زبان اسپانیایی می تواند بسیار مفید باشد، خواندن سوالات در زبان اسپانیایی است. در زبان انگلیسی و یا فارسی ساختار جمله سوالی با سوال ساده خبری متفاوت است. اما در زبان اسپانیایی ساختار جملات متفاوت نیست. بلکه شما باید با تغییر لحن خود سوالی بودن جملات را به طرف مقابل برسانید. البته وقتی دارید متن را می خوانید چطور؟ چگونه باید متوجه شوید که جمله سوالی است یا خبری؟ اسپانیایی زبان ها یک راه حل ساده برای این کار ابداع کردند و آن نیز گذاشتن علامت سوال در ابتدا و انتهای جملات است. البته اولین علامت سوال به صورت بر عکس گذاشته می شود. به مثال زیر توجه کنید:

¿Cómo te llamas?

برای آموزش خواندن زبان اسپانیایی به صورت کامل می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.