دستور زبان اسپانیایی

دستور زبان اسپانیایی

غالبا با شنیدن واژه گرامر یا دستور زبان اسپانیایی هیجان زده نمیشویم و بیشتر به یاد مدرسه می افتیم و کسالت بار بودن این بخش از یادگیری زبان اسپانیایی. اما حقیقت این است که دستور زبان اسپانیایی بسیار هیجان انگیز است و می تواند چکیده آنچه لازم است را در یک خط به شما بدهد که شاید حتی با سال ها زندگی در اسپانیا نتوانید آن را بدست آورید.

فعل در زبان اسپانیایی

در دستور زبان اسپانیایی یک فعل می تواند موارد زیر را نشان دهد :

فاعل

فعل

زمان

حالت mood

پس خود فعل می تواند به عنوان یک جمله کامل استفاده شود. مشکل در سرف افعال اسپانیایی از جایی شروع می شود که افعال بی قاعده ای مثل ser , estar, tener, poder, ایجاد می شود. که البته با کمی تمرین به راحتی آن را پشت سر می گذارید.

حروف اضافه

حروف اضافه در اصل همانند سیمان در دستور زبان اسپانیایی عمل می کنند.آنها باعث میشوند جملات شکل بگیرند و کلمات به هم مرتبط شوند در زیر به برخی از مهم ترین ها اشاره می کنیم.

A   : به ، برای ، از ، تا

Con : با ، به

De :  درباره ، رو ،در ، کسره مالکیت

En : در ، رو

Hacia : تا ، درباره ، به سمت ، اطراف

بین دستور زبان اسپانیایی آمریکای جنوبی و کشور اسپانیا تفاوت های بیسار کمی وجود دارد. اما در مباحثی مثل خطاب کردن ( مودبانه و دوستانه ) و در برخی تلفظ ها تفوت هایی است که باد در نظر کرفته شود. اما اگر شما زبان اسپانیایی استاندارد را فرا بگیرید در درک دستور زبان آمریکای جنوبی نیز مشکلی نخواهید داشت. دستور زبان اسپانیایی می تواند کلید نجات شما در مسابقه سرعت اسپانیای باشد اما شیوه آموزش بسیار مهم است و باید لذت بردن از آن را نیز یاد بگیرید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس آموزش اسپانیایی است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.