کلمات زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان اسپانیایی کلمات زبان اسپانیایی و بهترین روش ها برای یادگیری آنها را از دید یک کارشناس زبان اشاره می کند. حتما این نکات را در کلاس های زبان اسپانیایی به کار ببندید.

کلمات زبان اسپانیایی
کلمات زبان اسپانیایی

کلمات زبان اسپانیایی و روش هایی برای یادگیری بهتر آنها

دایره‌ی لغات شما مخزن لغات و عبارات اسپانیایی شما است. بعضی از این‌ها یادآوری سریع، قابل دسترس است، و این که شما می‌توانید در زبان اسپانیایی خود استفاده کنید؛ و بعضی از آن‌ها منفعل هستند- لغات و عباراتی که شما می‌فهمید، چیزی را به یادتان می‌آورند، اما برای یاد‌آوری فوری، قابل دسترسی نیستند، و شامل قسمتی از مکالمات شما نیستند. ارتقای لغات اسپانیایی شما مستلزم کار کردن روی هر دوی این قسمت‌ها، و سعی در تبدیل لغات منفعل به لغات فعال است.

یادگیری لغت اسپانیایی به شکل تفکیک پذیر

وقتی شما لغت یا عبارتی اسپانیایی را می آموزید در حال یادگیری قسمتی از اطلاعات نیستید، حتی اگر این طور به نظر بیاید. وقتی شما لغتی را می‌آموزید، این جا چیزهایی آورده شده است که مغزتان باید به آن ها توجه داشته باشد:

  • فرم: لغت طولانی است یا نه؟ شامل چند سیلابس است؟ صداهای لغت کدامند؟ چه طور نوشته و تلفظ می‌شود؟ چه طور عوض می‌شود (آیا صرف می شود؟)
  • معنی: ترجمه اش چیست؟ تفاوت های جزئی معنی ها چیست؟ چگونه از معادل انگلیسی اش متفاوت است؟ آیا معادل انگلیسی خوبی دارد؟
  • متن: کجا آن را شنیدید یا خواندید؟ لغات دیگر اطراف آن چه بودند؟‌ معنایش بر اساس متن چگونه متفاوت است؟

لغات اسپانیایی: کمیت در برابر کیفیت

بیش تر ما، در رویکردمان به لغات (در کل برای بیشتر چیزها…)، این عقیده را داریم که بزرگ‌تر بهتر است، و این‌که وسعت بخشیدن به دایره‌ی لغات در سریع‌ترین حالت ممکن، بهترین کار است. ما احساس می‌کنیم بسته به این که شما به دنبال چه نوع لغاتی برای ساختن هستید، این هم درست است هم غلط. یادتان است که ما درباره ی لغات فعال در برابر لغات منفعل صحبت کردیم؟ اشخاصی که دایره ی لغات وسیع منفعل دارند دانش گذری خوبی از لغات، عبارات و ساختارهای مختلف زیادی دارند، و اشخاصی که دایره ی لغات وسیع فعال دارند دانش عمیق خوبی دارند (اگرچه نه خیلی گسترده) که می‌توانند در مکالمات خود استفاده کنند و به یاد بیاورند.