صحبت کردن به زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روش صحبت کردن به زبان انگلیسی را در روند تدریس بسیار مهم میداند. وقتی انگلیسی صحبت می‌کنید چه حسی دارید؟

صحبت کردن به زبان انگلیسی
صحبت کردن به زبان انگلیسی

آیا صحبت کردن به زبان انگلیسی موجب وحشت شما می‌شود؟

آیا وقتی می‌خواهید چیزی را به انگلیسی بگویید چنین احساسی می‌کنید؛ کلماتی را که مطالعه کرده‌اید به خاطر نمی‌آورید. دهان خود را باز می‌کنید اما هیچ لغتِ انگلیسی از آن خارج نمی‌شود.

خب، تنها نیستید.

دانش‌آموزان معمولاً می‌گویند که چون در هنگام مکالمه‌ی انگلیسی بسیار مضطرب می‌شوند، همه چیز را فراموش می‌کنند. اغلب افراد می‌ترسند که اشتباه کنند یا نگران هستند که هیچکس متوجه صحبت آن‌ها نشود. همین ترس است که باعث می‌گردد بعضی از مردم اصلاً به انگلیسی صحبت نکنند.

هدف شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی باید انتقال پیغامتان باشد، نه بیان جمله‌ای بدون نقص. نگران اشتباهات نباشید. یک اشتباه همیشه قرار نیست که مانع از فهم منظورتان توسط دیگران شود.

آیا مایل نیستید که چنین احساسی داشته باشید؛ وقتی متوجه می‌شوید که دیگران منظورتان را به هنگام انگلیسی صحبت کردن حتی وقتی با اشتباه همراه است متوجه می‌شوند، احساس شادی تمام وجودتان را دربر می‌گیرد. هربار که قادر هستید با فرد دیگری به انگلیسی ارتباط برقرار کنید، احساس بهتری نسبت به مهارت‌های گفتاری انگلیسی خود خواهید داشت. با تمرین پیشرفت خواهید کرد، پس مهم است که به تلاش ادامه دهید.

چطور می‌توانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید؟

گوش کردن: هرچه بیشتر انگلیسی گوش کنید، راحت‌تر خواهید توانست آن‌چه را می‌شنوید الگو برداری کنید.

تمرین: هرچه بیشتر صحبت کنید، احساس راحتیِ بیشتری به هنگام حرف زدن خواهید داشت. از چیزهای آسان شروع کنید. در یک مغازه سؤال بپرسید؛ حتی اگر جواب آن را می‌دانید درباره‌ی جای پیدا کردن یک چیز سؤال کنید. به راننده‌ی اتوبوس سلام کنید؛ فقط دهان خود را باز کنید و هر زمان که می‌توانید صحبت کنید.

از نگرانی برای ارتکاب به اشتباه دست بردارید: همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم. پیغام شما بیشترین اهمیت را دارد. اگر فرد مقابل متوجه منظورتان می‌شود، دیگر مهم نیست که چه تعداد غلط داشته‌اید.

برای صحبت کردن با اعتماد به‌نفس، به دانش واژگانی، اطلاع از ساختار جمله، تلفظ و بالاخره فهم به هنگام گوش دادن نیاز دارید تا منظور طرف مقابل را به منظور پاسخ‌دهی درک کنید.

برای شرکت کردن در دوره های مکالمه زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.