اشتباهات رایج spelling زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اشتباهات رایج spelling زبان انگلیسی اشاره می کند که ممکن است برای همه زبان اموزان اتفاق بیافتد. پس با ما همراه باشید تا با این اشتباهات آشنا شوید و سعید کنید از آنها برای بهبود هجی کردن کلمات در زبان انگلیسی استفاده کنید.

spelling errors in english
spelling errors in english

به اشتباهات رایج spelling زبان انگلیسی توجه کنید:

می خواهید spelling خود را تقویت کنید؟ spelling موردی است که باعث می شود به آسانی در قسمت رایتینگ IELTS  یا رایتینگ آکادمیک PTE نمره از دست بدهید. در اینجا تعدادی از اشتباهات رایج که زبان آموزان در ارتباط با spelling دارند و همینطور روش هایی برای تقویت آن آورده شده است،!

 در بخش های رایتینگ آزمون های زبان انگلیسی، مانند آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک، و در PTE آکادمیک spelling مؤلفه ی مهمی است. spelling نادرست می تواند باعث شود تا نمراتی را که مهم هستند از دست بدهید – نگذارید چنین اتفاقی برای شما بیفتد!

 spelling در زبان انگلیسی خیلی عجیب است!

 موافقیم! spelling انگلیسی می تواند بسیار عجیب و غریب باشد! (در واقع، یک ویدیوی خیلی جالب درباره ی چرایی این موضوع در یوتیوب موجود است). همانطور که ممکن است بدانید، یک دلیل برای مشکل بودنش این است که روش های متفاوت بسیاری از spelling یک صدای مشابه وجود دارد. برای مثال، k-, c-  و ch- همگی می توانند صدای ‘k’ غلیظی را در کلماتی مانند killer, cat و choir ایجاد کنند. همچنین گاهی اوقات اصوات متفاوتی برای یک spelling مشابه وجود دارد، برای مثال: bough, rough, dough, hiccough. خوشبختانه، با کمی تمرین و چند شگرد، می توانید بر spelling انگلیسی مسلط شوید! 

شروع به دانستن کنید

 خیلی مهم است که از روش های متفاوت spelling در انگلیسی آگاه باشید. شروع کنید به شناخت ترکیبات و الگوهای متفاوت spelling. سپس، هنگامی که با کلمه ای گول زننده مواجه شدید، آن را یادداشت کنید و شروع کنید به تهیه ی لیستی از کلماتی با spelling عجیب و کلماتی که شما آن ها را اشتباه spelling می کنید. برای داشتن لیستی از کلمات رایج با spelling غلط، اینترنت را چک کنید و آن ها را از خود امتحان بگیرید. اکنون اجازه دهید به برخی از مشکلات رایج spelling نگاهی بیندازیم…

 حروف دوتایی= مشکل دو برابر

 کلمات با حروف دوتایی، به ویژه صامت ها را به سختی می توان به یاد سپرد. تعدادی مثال از لغات رایجی که صامت دو تایی داشته و غلط spelling شده اند عبارتند از:

community

disappear

embarrass

success

broccoli

 و فراموش نکنید، فعل هایی که فرم پایه ی CVC  (صامت – مصوت – صامت) دارند حرف آخرشان موقع اضافه کردن –ing  دوتایی می شود! برای مثال:

hop -> hopping

dig -> digging

dip – > dipping

حتی زمانی که دو صامت در ابتدا دارند:

skip -> skipping

trip -> tripping

یا حروف بیشتری (حتی مصوت ها)!

begin ->  beginning

مصوت ها – ‘i’ قبل از ‘e’به جز بعد از ‘c’

مصوت ها احتمالاً برای بسیاری از گویشوران غیر بومی جزء گول زننده ترین موارد هستند. آن ها همیشه صدای مشابه را تولید نمی کنند! با این حال تعدادی شگرد وجود دارد تا به خاطر بسپاریم که به چه ترتیبی به کار می روند. برای مثال: ‘i’ قبل از‘e’ به جز بعد از ‘c’  گفتار مشهوری است که به بسیاری از افراد کمک می کند تا به یاد داشته باشند ‘i’   و ‘e’ را به چه ترتیبی قرار دهند.

-ie- -cei-
friend receipt
patience deceive
piece ceiling
obedient perceive

کمک! مدام همان اشتباه را مرتکب می شدم!

اگر متوجه شدید که همان اشتباه را تکرار می کنید، احتمالاً باید کمی بیشتر تلاش کنید. اگر همان عادت بد را دارید، مجبورید کمی سخت تر کار کنید تا این عادت را بشکنید. اما شدنی است! این را امتحان کنید:

صفحه را به سه ستون تقسیم کنید

۱- در ستون ۱: لیستی از اشتباهات رایج تان را بنویسید

بدون اینکه نگاه کنید! ستون ۱ را بپوشانید و هر کلمه را یک بار در ستون ۲ بنویسید

۲- لغت را چک کنید

۳- اگر درست نیست حالت صحیحش را در ستون ۳ بنویسید

۴-  هر روز این کار را تکرار کنید!

با تمرین مکرر، در می یابید که spelling شما پیشرفت می کند! همان طور که کلمات بیشتری پیدا می کنید آن ها را به لیست خود اضافه کنید.

برای دریافت نکات بیشتر در مورد رفع اشتباهات spelling خود، اینجا را کلیک کنید. همچنین می توانید spelling خود را در اینجا بیازمایید.

spelling آمریکایی یا بریتانیایی؟

یک سوال رایج از زبان آموز این است: در امتحان آیلتس یا PTE آکادمیک باید از کدام استفاده کنم: spelling آمریکایی یا انگلیسی؟ پاسخ صادقانه؟ مهم نیست – فقط یکدست باشد! یعنی یا از این سبک استفاده کنید یا از دیگری، نه ترکیبی از هر دو! پس هر کدام را که با آن راحت تر هستید انتخاب کنید. و فراموش نکنید برای سبکی که انتخاب کردید دیکشنری Microsoft Word خود را تنظیم کرده و تصحیح خودکار را خاموش کنید!