کتاب های زبان را جمع نکنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد بررسی موضوعی را دارد که بسیاری از زبان آموزان به آن دچارند. شما باید کتاب های زبان را جمع نکنید بلکه آنها را بخوانید. بسیاری از شما در کتابخانه شخصی تان کتاب های بسیاری را دارید اما هیچ کدام از آنها را نمی خوانید. امروز به بررسی این مشکل و می پردازیم و راه کار های یک کارشناس زبان را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

کتاب های زبان را جمع نکنید
کتاب های زبان را جمع نکنید

چرا باید کتاب های زبان را جمع نکنید

و شروع به خواندن کنید

صف گیج کننده‌ای از ابزار وجود دارد تا به شما کمک کند یک زبان را شروع کنید. این فوق‌العاده‌ست اما در عین‌حال می‌تواند یک دام باشد؛ با اینهمه متن، مجموعه‌ی کارت‌ها، برنامه‌ها، نرم‌افزارها، پادکست‌ها، کانال‌های یوتیوب، وبسایت‌های مبادله‌ی زبان، گروه‌ها و غیره. شما به سادگی می‌توانید تمام زمان خود را صرف انباشته‌سازی منابع، دانلود کردن و نشانه‌گذاری (برای صفحات اینترنتی) کنید و هرگز هیچ مطالعه‌ی واقعی را انجام ندهید.

نیاز برای ساده نگاه داشتن آن

با این دلیل است که بهترین کار انتخاب تعداد کمی محتوا و انتخاب عاقلانه از میان آن‌ها است. من معتقدم شما برای مطالعه‌ی موفق یک زبان به برنامه‌ای روزانه نیاز دارید. مگر آن‌که قصد داشته باشید تمام روز را صرف مطالعه کنید، باید این برنامه را مختصر کرده تا تعداد کمی جزو از آن استخراج کنید.

یک دوره مطالعه

اگر مثل من که در زبان اسپانیایی تازه‌کار هستم، جدیداً شروع به زبانی کرده‌اید، نیاز به یک دوره‌ی مطالعاتی بنیادین دارید. من عاشق این هستم که با کله به سراغ روزنامه، برنامه‌ی تلویزیونی یا مکالمات واقعاً زنده‌ بروم. اما وقتی تفاوت بین کلمات ser و estar را ندانید، نمی‌توانید این کار را انجام دهید. باید نوعی فرآیند مرحله -به- مرحله وجود داشته باشد حتی اگر تنها یک عنصر از مطالعه‌ی شما باشد. شما در حالت ایده‌آل از دوره‌ای پیروی می‌کنید و سپس مراجعه می‌کنید و برای کامل کردن، محتوا را تمرین می‌نمایید.

انباشته سازی نوعی به تعویق اندازی است

انباشته‌سازی و جمع کردن منابع به راحتی می‌تواند جای خودِ درس خواندن را هم اشغال کند. من خودم در جمع کردن افتضاح هستم، مخصوصاً وقتی نوبت اطلاعات می‌شود. ده وبسایت را علامت می‌گذارم و در حقیقت آن‌ها را در پوشه‌ای به نام «بعداً مطالعه شود» قرار می‌دهم، جای تعجبی ندارد که هرگز خوانده نمی‌شوند.

عیبی ندارد که توده‌‌ای از منابع را در آغاز جمع کنید، اما سپس هر کدام را امتحان کنید و بهترین را انتخاب نمایید. با هدف جمع‌آوری کنید؛ برای این به خرید بروید که چیزی را که برایتان مفیدترین است بیابید.

یک راه خوب برای پیدا کردن محتوای مطالعاتی از میان توصیه‌های دوستان است. این‌طور بود که من برنامه‌ای را که الان توسطش اسپانیایی می‌خوانم، پیدا کردم.