روش عجیب آموزش زبان از طریق آشپزی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش عجیب آموزش زبان از طریق آشپزی که جدیدا توسط برخی از دانشمندان مطرح شده می پردازد. پس اگر اهل غذا و آشپزی هستید حتما این مطلب را بخوانید.

strange
strange

اما روش عجیب آموزش زبان از طریق آشپزی چیست:

  • به شما اجازه می‌دهد که در حوزه‌ی واژگانی جدیدی کار کنید که به معنای واژگان و دستور زبان جدید است (به وسیله‌ی عمل کردن)
  • ارتباط دادن حرکاتی مشخص با لغاتی مشخص به شما در حفظ کردنشان کمک می‌کند.
  • یادگیری در محیطی آرام به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد (یا لااقل آن‌هایی که خود را در چنین کارگاه‌هایی ثبت‌نام کردند) راحت‌تر صحبت کنند. همانطور که می‌دانید صحبت کردن به منظور یادگرفتن مهم است … .
  • جدای از یادگیری واژگان جدید، یادگیری همزمان با واقعاً عمل کردن به شما اجازه می‌دهد آنچه را یاد گرفتید به عمل ببندید.
  • و بیشتر از یک زبان، همچنین فرهنگی را یاد می‌گیرید: شیوه‌ای برای زندگی، علم غذا، کشاورزی … .

اگر همچنان قانع نشده‌اید، شاید علاقه داشته باشید بدانید که زبانشناسان و دانشمندان کامپیوتر دانشگاه نیوکاسل با این شیوه‌ی یادگیری کار کرده‌اند، مخصوصاً به خاطر مزایایش. کلاس‌های زبان فرانسوی در دانشگاه نیوکاسل با هدف نشان دادن بهره‌وری زبان از طریق آشپزی برگزار می‌شوند.

من همچنین اضافه می‌کنم که آشپزخانه جایی است که برای برقراری ارتباط مهم و غنی است. فضایی با انرژی است که در آن مبادله‌ی دائم کلمات صورت می‌گیرد …

با اینحال، این شیوه‌ی یادگیری برای فراگیری زبانی جدید کافی نیست. برای اینکه واقعاً مفید باشد، باید دست در دست استفاده شود یا باید برای کمک به شما با شیوه‌های سنتی‌تر یا ادبی‌تر استفاده شود.

و برای عملی کردن آنچه یاد گرفته‌اید، بهتر از استفاده از کتاب آشپزی خود که همه به انگلیسی است، چرا از کتاب‌های آشپزی استفاده نکنید که به زبانی خارجی است؟ ما اتفاقاً گلچین کوچکی از دستور غذاهای ایتالیایی داریم. … شیوه‌ای اصیل برای تمرین فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی یا پرتغالی، همه در حین یادگیری دستور غذایی جدید. نمی‌توانیم قول دهیم اولین غذایی که پختید بهترین مزه را داشته باشد (مخصوصاً اگر تازه شروع به یادگیری زبانی کرده باشد)، اما پختن موفق یک غذای خوشمزه مانند تسلط بر یک زبان است؛ همه‌اش مربوط به اصل اساسی است: تمرین.