آزمون استرنی

آزمون استرنی

italian-turkish-chinese-russian-language-learning
زبان ایتالیایی همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. بسیاری از کسانی که زبان ایتالیایی را در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش می بینند در انتها برای خود هدفی همچون شرکت در آزمون سفارت ایتالیا و همچنین آزمون زبان ایتالیا یا آزمون CILS که در ایران به آزمون استرنی معروف است را دارند. آزمون CILS و یا آزمون استرنی مخفف Certifcazione di Italiano Como Lingua Straneira می باشد. کسانی که موفق به کسب این مدرک زبان ایتالیایی می شوند می توانند سطح زبان خود را برای مهاجرت به ایتالیا و یا ادامه تحصیل در این کشور اثبات کنند.
سطح بندی آزمون استرنی زبان ایتالیا بر اساس سطح بندی اروپا است یعنی در شش سطح برگزار می شود و A1 تا C2 وجود دارد که افزایش حروف و اعداد نشان دهنده بالاتر بودن سطح زبان شماست. البته کمی تفاوت در آزمون CILS با آزمون های دیگر وجود دراد. این آزمون در چهار سطح مدرک ارائه می دهد.

  • CILS Uno : این سطح معادل سطح B1 است و نشان دهنده سطح نسبتا پایین اما قابل قبول است.
  • CILS Due : این سطح معمولا برای تحصیل در دانشگاه های اروپا قابل قبول است. کسی که دارای این مدرک باشد می تواند در دانشگاه های ایتالیا بدون نیاز به گذراندن دوره های پیش نیاز زبان ایتالیایی به تحصیل بپردازد.
  • CILS Tre : این سطح معادل سطح C1 است و آزمون این سطح حدود ۵ ساعت به طول می انجامد.
  • CILS Quattro : پیشرفته ترین سطح آزمون استرنی می باشد و نشان دهنده شخصی است که سطحی معادل یک فرد Native را کسب نموده است. آزمون استرنی در این سطح حدود ۵ ساعت و نیم به طول می انجامد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ایتالیایی در ایران می باشد که این دوره ها را به صورت فشرده و فوق فشرده برگزار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آمسفورد تماس بگیرید.