موفق شدن در امتحان آیلتس‌

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای موفق شدن در امتحان آیلتس‌ اشاره می کند که می توانید با کمک آنها و با کمی سخت کوشی به آیلتس دست پیدا کنید. پس با ما همراه باشید.

موفق شدن در امتحان آیلتس‌
موفق شدن در امتحان آیلتس‌

راه های موفق شدن در امتحان آیلتس‌ را ببینید:

آیا شما بیش از یک دفعه در امتحان آیلتس شرکت کرده اید؟ آیا برای کسب آن نمره ی جادوییِ ۶ یا بالاتر از آن درگیر هستید؟ امتحان آیلتس مشابه یک دربان است که گاهی شما را از رسیدن به هدفتان برای ورود به دانشگاه یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان باز می دارد.

چه طور می توانید دفعه ی بعد را موفق شوید؟

خب، این که مثل بعضی از شاگردان فقط ترتیبِ امتحان دیگری را در چند هفته بدهید هیچ فایده ای ندارد. افزایش امتیاز خود تا نیم نمره می تواند چند ماه زمان ببرد برای مثال از ۵٫۵ به ۶٫ یادگیری زبان یک فرایند آهسته است و اگر نمره ی شما کم تر از ۶ شود، به احتمال زیاد چند هفته ی بعد هم حتی با مطالعه ی فشرده موفق نمی شوید.

پس شما باید چه کار کنید؟

اول این که در امتحان آخر خود با دقت درباره ی عملکردتان تامل کنید و در هر چهار مهارت به نامطلوبی نتیجه ی نمره ی خود توجه کنید. با مشاهده ی توصیف کننده هایی که ممتحن ها از آن برای انتخاب نمره ی شما استفاده می کنند نقاط ضعف خود را پیدا کنید. این ها به طور عمومی و آنلاین در دسترس هستند.

پس برای مثال اگر شما در امتحان اسپیکینگ خود (یا امتحان رایتینگ) برای قسمت “منابع لغوی” نمره ی ۵ آوردید آن وقت باید روی تقویت لغات خود کار کنید.

به محض این که شما نقاط ضعف خود را پیدا کردید، تلاش کنید تا زمانی را کنار بگذارید و هر روز روی آن ها کار کنید. وبلاگ ها و منابع زیاد و مفیدی برای تمرین در وبسایت آموزشیِ آیلتس ما وجود دارد.

وقتی شما فکر می کنید که احتمالاً آماده هستید، می توانید نمونه هایی از رایتینگ خود را برای ما بفرستید تا درباره ی این که آیا در مسیر رسیدن به هدف خود قرار دارید یا نه توصیه های حرفه ای دریافت کنید یا ما می توانیم در اسکایپ یک امتحان آزمایشی اسپیکینگ از شما بگیریم و بگوییم که آماده هستید یا نه. شما به این روش می توانید با خونسردی و آرامی و با اعتماد به نفس در امتحان آیلتس بعدی شرکت کنید و نمره ی مورد نیاز خود را بگیرید.