زبان سوییسی

زبان سوییسی

کشور سوییس یک زبان رسمی ندارد یعنی چهار زبان در این‌کشور به‌عنوان زبان‌های مرسوم‌شناخته می شوند. پس زبان سوییسی را نمی توان یک زبان دانست. در سوییس زبان المانی ، زبان فرانسه ، زبان ایتالیایی و زبان romansh بین‌مردم‌ استفاده میشود.

زبان سوییسی
زبان سوییسی

پس اگر به دنبال زندگی در سوییس هستید هرگز نمی توانید زبانی به اسم زبان سوییسی را یاد بگیرید و به‌جای ان باید ببینید کدام یک از این‌چهار زبان در سوییس کاربرد بیشتری دارد. زبان المانی حدودا زبان ۶۴٪ از مردم‌سوییس را تشکیل می دهد. بعد از زبان المانی زبان فرانسه با حدود ۲۰٪ و زبان ایتالیایی با حدود ۶٪ در رتبه های بعدی قرار میگیرند.

زبان المانی بیشتر در شمال ، شرق و مرکز سوییس مورد استفاده قرار میگیرد و  زبان فرانسه بیشتر توسط مردم‌ قسمت غربی سوییس استفاده می باشد. البته زبان المانی سوییسی لهجه خاص خود را دارد و باید به ریزه کاری های ان نیز دقت داشت. زبان ایتالیایی هم بیشتر در مناطق جنوبی سوییس صحبت می شود.

پس تا اینجا به چند نکته جالب پی بردیم :

اول اینکه زبان سوییسی به معنای یک زبان‌ مستقل وجود ندارد و چهار زبان‌ ذکر شده در سوییس صحبت میشود.

دوم اینکه منطقه جغرافیایی می توانید در اینکه چه زبانی صحبت شود موثر است.

پس اگر قصد مهاجرت به کشور سوییس و یا تحصیل در این کشور را دارید باید کمی در یادگیری زبان سوییسی بیشتر دقت کنید!! یعنی بدانید به کجای سوییس می روید و بسته به ان زبان خود را انتخاب کنید. احتمالا انتخاب اول شما زبان المانی خواهد بود زیرا تقریبا با این زبان در همه جای این‌ کشور فهمیده خواهید شد.

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد با بهره گیری از اساتید مجرب خود دوره‌‌ های اموزش هر سه زبان المانی ، ایتالیایی و فرانسه را برگزار می کند. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موسسه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.