آزمون TCF فرانسه ۲۰۲۲

آزمون TCF سفارت فرانسه

آزمون TCF فرانسه TCF – Test de connaissance du français آزمونی استاندارد زبان فرانسه است که توسط CIEP طراحی و درجه بندی شده است. آزمون TCF آزمون زبان فرانسه است که توسط سفارت فرانسه تهیه و برگزار می شود. این آزمون برای کسانی که زبان اول آنها زبان فرانسه نیست طراحی شده است که برای اهدافی شخصی ، حرفه ای و یا اکادمیک و یا مهاجرت فرانسه و یا کانادا قصد سنجش میزان توانایی خود در زبان فرانسه را دارند. به عنوان خروجی این آزمون  CIEP گواهی به زبان آموزان ارائه می دهد که برای مدت ۲ سال اعتبار دارد. تمام شرکت کنندگان مدرکی دریافت میکنند که آنها را از سطح ۱ تا ۶ ( از A1 تا C2) از لحاظ دانش زبانی شان دسته بندی میکند که این دسته بندی توسط کنسولگری اروپا تعریف شده است. این دسته بندی به این معناست که رد شدن یا قبول شدنی در این آزمون وجود ندارد.

مدرک TCF فرانسه
مدرک TCF فرانسه

روش الکترونیکی آزمون TCF  نیز وجود دارد که شرکت کننندگان میتوانند از کامپیوتر برای این آزمون شرکت کنند.

آزمون TCF چیست؟ همه چیز در مورد قالب، هزینه ها و سطح های آزمون

Test de conissance du français آزمونی است که توانایی های زبان فرانسه برای کسانی که زبان اصلی آنها فرانسه نیست را بررسی می کند. از TCF برای مهاجرت با زبان فرانسه و استفاده از شرایط شهروندی در مکانهایی مانند کبک، و برای برنامه های شغلی یا برای بهره برداری های شخصی استفاده می شود. سطح TCF با سطح CEFR (چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها) مطابقتِ کامل دارد. شما می توانید TCF را در بیش از ۶۰۰ مرکز تأیید شده ی آزمون که در بیش از ۱۴۰ کشور از جمله فرانسه در سراسر جهان برگزار شده اند، شرکت کنید. پایین ترین سطح A1 است، که سطحی کاملا مبتدی را نشان می دهد، در حالی که بالاترین سطح تسلط C1 و C2 است.


قالب امتحان TCF

در  مورد قالب های امتحان بخش های اجباری و اختیاری وجود دارد. بخشهای خواندن، گوش دادن و ساختارهای زبان اجباری هستند، در حالی که بخشهای نوشتن و گفتن اختیاری است. مفاد آزمون TCF سفارت فرانسه همانند بسیاری از آزمون های امادگی زبان سنجش مهارت های اصلی زبان اموزان را شامل می شوند. این مفاد عبارتند از : نوشتار، شنیدار، استفاده از زبان فرانسه ، مکالمه و مهارت خواندن زبان فرانسه  برای بخش اجباری آزمون TCF و برای قسمت اختیاری بیان نوشتاری و گفتاری زبان آموزان را مورد سنجش قرار می دهد.

این آزمون شامل ۸۰ تست می باشد و به سه بخش تقسیم شده است:

Listening

Grammatical structure

Reading

و در بخش اختیاری این آزمون نیز دو مهارت زیر مورد سنجش قرار می گیرند:

Speaking

Writing


بخش اجباری آزمون TCF

امتحانات اجباری دارای هشتاد سوال چند گزینه ای است که به تدریج سخت تر می شوند، که از سطح CEFR A1 شروع می شود و تا سطح CEFR C2 بالا می رود.

Listening Comprehension

تعداد سوالات۳۰ سوال
زمان۲۵ دقیقه

۳۰ سوال (۲۵ دقیقه) – از قسمت متن گفتاری هستند. سوالاتی از تشخیص موضوع مکالمه (آسان) تا درک Listening ارائه شده با سرعت بالا (سخت) است.

بخش گرامر Grammar

تعداد سوالات۲۰ سوال
زمان۲۰ دقیقه

۲۰ سوال (۲۰ دقیقه) – سوالات توانایی دانش متقاضیان و استفاده از ساختار زبان را از شرایط ساده تا پیچیده بررسی می کند. سوالات از شناسایی خطاهای لغوی تا انتخاب زمان فعل صحیح و با درنظر گرفتن انواع موقعیت های ارتباطی قابل تغییر است.

Reading

تعداد سوالات۳۰ سوال
زمان۴۵ دقیقه

۳۰ سوال (۴۵ دقیقه) – در این بخش، متقاضیانِ آزمون در موارد مختلف، از کلمات و جملات بسیار ساده تا اطلاعات در مواد روزمره مانند فهرست ها و جدول زمانی تا متون مبتنی بر واقعیت و ادبیات و متون پیچیده از آثار ادبی ارزیابی می شوند.

بخش های اختیاری آزمون TCF

بخش Speaking یا گفتاری

در این قسمت یک مصاحبه رودر رو با یک ممتحن(امتحان گیرنده) انجام می شود. (حدود ۱۵ دقیقه) سوالات مصاحبه از سطح A1 تا سطح C2 CEFR است. مصاحبه توسط CIEP و  نه توسط شخص مجری مصاحبه، ضبط و بررسی می شود. سوالات از توصیف مکان ها و افراد گرفته تا صحبت در مورد تجربیات، اتفاقات و برنامه ها تا ارائه دلایل واضح و ساختاری برای نظرات متغیر است.

بخش Writing یا نوشتاری

شش بخش (تقریباً ۱۰۰ دقیقه) برای انجام شش مرحله CEFR (A1-C2) وجود دارد. ممکن است تمرینات شامل موضوعات و وظایفی مانند نوشتن یک پیام ساده (حدود ۴۰ کلمه) تا نوشتن نامه در مورد شرایط روزمره (حدود ۸۰ کلمه) یا مقایسه دو نظر (۱۰۰ تا ۱۲۵ کلمه) یا بازنویسی ایده های اصلی در یک سند (حدود ۱۰۰ کلمه) باشد.


هزینه آزمون TCF سال ۲۰۲۲

قیمت ها با توجه به امتحاناتی که شرکت می کنید (اجباری و اختیاری یا حتی فقط اجباری) و محل مرکز آزمون متفاوت خواهند بود. قسمت هزینه تست به یورو با توجه به افزایش یا کاهش یورو قابل تغییر می باشد. علاوه بر این، انواع مختلفی از آزمون TCF وجود دارد که برای اهداف مختلف استفاده می شود:

  • TCF – برای ارزیابی کلی و عمومی زبان
  • TTCF DAP – برای دانشجویانی که به یک موسسه زبان فرانسوی وارد می شوند
  • TCF برای مهاجرت فرانسه
  • TCfq برای مهاجرت به کبک
هزینه‌های آزمون TCF TP سال ۲۰۲۲
سنجش‌های الزامی و پایه۲،۷۵۰،۰۰۰ ریال + ۹۰ یورو
سنجش شفاهی۹۶۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
سنجش کتبی۹۶۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
هزینۀ آزمون TCF DAP سال ۲۰۲۲
TCF DAP۴،۱۲۵،۰۰۰ ریال + ۱۴۰ یورو
هزینه‌های آزمون TCF Québec سال ۲۰۲۲
فهم گفتاری۱،۸۰۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
بیان شفاهی۱،۸۰۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
فهم نوشتاری۹۶۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
بیان نوشتاری۹۶۰،۰۰۰ ریال + ۵۰ یورو
هزینۀ آزمون TCF Canada سال ۲۰۲۲
هر چهار مهارت اجباری (درک مفهوم و تولید گفتاری، درک مفهوم و تولید نوشتاری)۳،۸۵۰،۰۰۰ ریال + ۱۷۰ یورو

نمره بندی TCF

TCF بر اساس سطح CEFR (A1 – C2) استوار است. A1 پایین ترین سطح (مبتدی) و C2 بالاترین سطح (کاربر پیشرفته و روان) است.

نمراتی که در TCF کسب می کنید با سطوح زیر مطابقت دارد:

۱۰۰-۱۹۹ نمرهA1  مقدماتی
 200-299 نمرهA2 متوسطِ رو به پایین
 300-399 نمرهB1 متوسط 
400-499 نمرهB2 متوسطِ بالاتر
 500-599 نمرهC1 پیشرفته
 600-699 نمرهC2 برتر

دانلود نمونه سوالات امتحان TCF

برای دانلود نمونه سوالات بخش های مختلف امتحان TCF می توانید از طریق لینک های زیر به صورت PDF دسترسی داشته باشید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نمونه سوالات آزمون TCF فرانسه را به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار می دهد تا بتوانند هر چه بهتر خود را برای آزمون TCF آماده کنند . زبان اموزان محترم برای دریافت نمونه سوالات آزمون TCF فرانسه برای یادگیری زبان فرانسه می توانند با موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرند و یا فرم مشاوره سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را پر نمایند تا این نمونه سوالات برای آنها فرستاده شود.


دوره آمادگی آزمون TCF

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان فرانسه و دوره های آمادگی آزمون زبان فرانسه را برای زبان اموزان می کنند. موسسه زبان ایران آکسفورد دوره های آزمون زبان فرانسه را با ضمانت نامه کتبی برگزار می نماید و در صورت عدم موفقیت مبلغ پرداختی زبان آموزان به انها عودت داده می شود.

در دوره های TCF تمرکز بر روی آزمون می باشد و تمام استراتژی های لازم برای موفقیت در این امتحان به شما آموزش داده می شود. آخرین تغییرات صورت گرفته در تست هم به شما به همراه آخرین نمونه سوالات ارائه می شود.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آمادگی آزمون TCF را با بهترین اساتید زبان فرانسه در ایران برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید تا فرانسه را در کمترین زمان ممکن بیاموزید.

برای شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه کلیک کنید.