تکنیک های IELTS

تکنیک های IELTS

در اینجا به برخی از تکنیک های IELTS برای شرکت کنندگان در این ازمون اشاره میکنیم. در بخش شنیداری آزمون IELTS ، تا انتهای بخش پخش شده در قسمت شنیداری گوش دهید و در هنگام پاسخ دهی تنها به سوالات بخش مربوطه نگاهی بیاندازید.

یکی از تکنیک های IELTS  داشتن آمادگی لازم در بخش های مختلف آزمون است. بطور معمول بین پخش بخشهای مختلف بخش شنیداری وقفه ای برای پخش وجود دارد، از این وقفه استفاده لازم را بعمل اورید تا برای بخش بعدی آماده شوید.

در بخش شنیداری سوالات به ترتیبی برای شما نوشته شده است که به همان ترتیب انها را میشنوید، بنابر این در هنگام پاسخ دهی سولات را به ترتیب دنبال کنید.

در انتهای بخش شنیداری به شما زمان کافی داده میشود تا جوابهای خود را به برگه پاسخ نامه انتقال دهید، در این زمان به ایرادات گرامری و یا دیکته ای که ممکن است در هنگام نوشتار با انها مواجه شوید دقت کنید.

تعداد دیگری از تکنیک های IELTS  مربوط به بخش خواندن متن و یا همان ریدینگ است. در ابتدا در این بخش از آزمون IELTS ، بطور سریع به موضوع متن ، فرمت آن ، هدف نویسنه و توقع وی از خواننده متن دقت کنید و این موارد را در نظر داشته باشید.

در هنگام خواندن یک متن به معنی واژگانی که برایتان آشنا نیست توجهی نکنید. هدف از قسمت ریدینگ آزمودن آن واژه نیست، به مفهوم کلی متن دقت کنید.

یکی از تکنیک های IELTS  که به راحتی موجب کسر یا افزایش نمره شما میشود، خواندن کامل صورت سوالات و چیزی که از شما میخواهد است. دقت کنید که در بخش ریدینگ، در برخی سوالات شما میبایست برای پاسخ از واژگان درون متن استفاده کنید و در برخی دیگر از دایره واژگان خود. به صورت سوال و چیزی که از شما میخواهد دقت کنید. همچنین در برخی سوالات محدودیت تعداد واژه در پاسخ ها وجود دارد که برای مثال فقط از سه واژه برای پاسخ میتوانید استفاده کنید. صورت سوال را با دقت خوانده و همان شیوه را دنبال کنید.

در بخش نوشتاری یا همان رایتینگ IELTS ، یکی از تکنیک های IELTS   این است که در قسمت رایتینگ آکادمیک از قبل خود را آماده نسازید زیرا شما میبایست روالی را که در IELTS   از شما خواسته اند را دنبال کنید.

یکی از تکنیک های IELTS   که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زمانبندی صحیح شماست. در قسمت رایتینگ توجه داشته باشید که قسمت دوم از نمره بیشتری برخوردار است، بنابراین تمامی وقت خود را صرف بخش اول نکنید. در بخش دوم دانش و ایده های خود را به نمایش گذاشته و با دقت بیشتری رایتینگ خود را بنویسید.

دقت داشته باشید که اگر در بخش اول رایتینگ کمتر از ۱۵۰ واژه و در بخش دوم رایتینگ خود کمتر از ۲۵۰ واژه بنویسید ، نمره از دست خواهید داد. اما بخاطر داشته باشید که تعداد محدودیتی برای بیشتر نوشتن شما وجود ندارد.

در هنگامی که زمان خود را برای بخش رایتینگ تنظیم میکنید باید توجه داشته باشید که طمانی را نیز برای مرور نوشتار خود اختصاص دهید.

یکی دیگر از تکنیک های IELTS اینست که در بخش گفتاری یا همان مکالمه از دادن پاسخهای تک واژه ای خودداری کنید. از دادن پاسخ هایی همچون “بله” و “خیر” خودداری کنید. در بخش مکالمه در IELTS ، هدف آزمودن میزان توانایی شما در برقراری ارتباط است بنابراین پاسخهای کاملی به پرسشها بدهید.

پاسخهای خود را بطوری دهید که مفهومی یک پارچه و قابل درک داشته و از دامنه واژگانی و ساختار گرامری متنوعی استفاده کنید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مفتخر به برگزاری دوره های مختلف در زبان های خارجی میباشد. این موسسه همچنین در حال برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس به شکل گروهی ، خصوصی و فشرده نیز میباشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با توجه به زمان شما ، سطح شما و نیاز شما دوره های مناسب تان  را به شما ارایه میدهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های ۸۸۸۹۱۶۶۹ و ۸۸۹۳۴۴۷۵ با مشاوران آموزشگاه ایران آکسفورد در ارتباط باشید.