آزمون TEFaQ

آزمون TEFaQ
کسانی که به دنبال مهاجرت و یا تحصیل در کبک هستند حتما اسم آزمون TEFaQ را شنیده اند. آموزش آزمون TEFaQ در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار می شود و زبان آموزان می توانند در دوره های ویژه این امتحان زبان فرانسه شرکت کنند. اما اگر دوست دارید از این امتحان بیشتر بدانید و یا از شرایط هزینه و نحوه ثبت نام آزمون TEFaQ آشنا شوید به ادامه این متن توجه کنید.

آزمون TEFaQ
آزمون TEFaQ

آزمون TEFaQ چیست؟
این آزمون ورژنی از آزمون Test d’Evaluation de Francais (TEF ) می باشد که توسط اتاق صنعت بازرگانی فرانسه CCI Paris به سفارش وزارت مهاجرت و فرهنگ کبک MICC تهیه شده است. آزمون TEFaQ اجباری از دو بخش تشکیل شده است:
Listening که شامل ۶۰ سوال و ۴۰ دقیقه زمان می باشد.
Oral Expression که شامل ۱۵ دقیقه می باشد.
در صورت انتخاب زبان آموز می تواند قسمت reading و / یا writing را نیز در تست داشته باشد.
معمولا برای مهاجرت از کاندیدا ها تقاضا می شود یک حداقل سطح B2 را کسب کنند. تاریخ های این آزمون متفاوتند ولی معمولا در ماه های February, April, August برگزار می شود. معمولا کسب نمره B2 10 تا ۱۲ امتیاز را برای شما به ارمغان می آورد.
هزینه آزمون TEFaQ 215 $ می باشد و درصورت در خواست زبان آموز برای مهارت های خواندن و نوشتن حدود ۱۰۰ $ دلار به هزینه بالا اضافه می شود.
باید دقت کنید که بعد از ثبت نام این آزمون به هیچ عنوان پول شما به شما بازنخواهد گشت.
در دوره های آموزش آزمون TEFaQ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از اساتید Native و مجرب زبان استفاده می شود و سعی می شود برنامه ریزی برای حداقل زمان انجام شود. کلاس ها شامل موارد زیر می شوند:
آزمون های آزمایشی
آموزش تکنیک ها
تمرین Oral interview
کار بر روی سوالات مصاحبه
آموزش کلاسی
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.