رشته آموزش زبان انگلیسی

رشته آموزش زبان انگلیسی

داشنجویان زیادی رشته آموزش زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل در آموزشگاه انتخاب می کنند. رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در ایران برگزار می شود . این رشته که به صورت TEFL ( Teaching English as a Foreign Language) در دانشگاه های مختلف دنیا نیز برگزار می شود از آن دسته از رشته های علوم انسانی به حساب می آید که در سال های گذشته بسیار پیشرفت داشته است. شاید مهم ترین مسئله برای کسانی که قصد ادامه تحصیل ر رشته آموزش زبان انگلیسی را دارند ، کسب تجربه در تدریس می باشد. معمولا دانشجویانی موفق ترند که تجربه ای نیز در تدریس زبان انگلیسی دارند و یا در حین آموزش در این رشته به تدریس نیز می پردازند.

در رشته آموزش زبان انگلیسی معمولا دروس متفاوتی همچون زبان شناسی ، آزمون سازی ، روش تحقیق ، روش تدریس کار می شود و زبان انگلیسی عمومی نیز در هر ترم با زبان آموزان کار می شود.

بسیاری از کسانی که رشته آموزش زبان انگلیسی را انتخاب می کنند ، در مقاطع بالاتر می توانند در دانشگاه ها نیز به تدریس بپردازند. از آنجا که این رشته در سال های اخیر با رشته های مختلف همچون زبان شناسی ، روان شناسی ، کامپیوتر CALL( Computer Assisted Language Learning) و… تلفیق شده است می تواند در جهت بهبود آموزش زبان انگلیسی بسیار موثر باشد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند می توانند برای دوره های آمادگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را در سایت پر کنند. داشتن مدرک CELTA  و دوره های تربیت مدرس T.T.C و مدارکی از این دست برای افزایش تجربه کلاس ها و بهبود شانس کسب شغل در آینده برای دانشجویان بسیار موثر است.