Template هایی برای Speaking تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد الگو ها یا Template هایی برای Speaking تافل در مطالب آینده ارائه می دهد. اما اینکه چگونه از این الگوها استفاده کنید هم بسیار مهم است. به این سه نکته حتما توجه داشته باشد.

Template هایی برای Speaking تافل
Template هایی برای Speaking تافل

اما Template هایی برای Speaking تافل را چگونه استفاده کنید:

در اینجا به سه نکته  ی حرفه  ای اشاره می کنیم که به شما کمک می کند بیشترین استفاده را از الگوهای اسپیکینگ تافل آی  بی  تی داشته باشید.

۱: به لغات ساده که راحت به ذهن سپرده می شوند بچسبید

تابحال پیش آمده که با کلمه  ای یا تلفظ آن در تقلا بوده باشید؟ وقتی از الگوها استفاده می کنید، احساس فشار نکنید که باید لغات سخت و پیچیده را وارد پاسخ های خود کنید. حقیقت اینست که اغلب مردم در مکالمات روزمره با همان سطحی از واژگان صحبت نمی  کنند که در نوشتار ها به کار می برند. بنابراین هیچ عیبی ندارد (و حتی طبیعی تر است) که در حین صحبت لغات ساده تر و الگوهای گرامری  ساده تر را انتخاب کنید.

۲: آن را طبیعی نگاه دارید- همه  ی پاسخ  ها را به خاطر نسپارید!

از آنجا که نمی  توانید پیش بینی کنید در آزمون چه متن هایی را دریافت خواهید کرد، هیچ فایده ای ندارد که تلاش به حفظ کردن کامل الگوهای اسپیکینگ تافل آی بی تی کنید! پس همیشه پاسخ هایتان را تا حد ممکن طبیعی نگاه دارید.

برای مثال شدیداً شما را تشویق می کنیم که جمله های مثالی ما برای شروع مکالمه را عوض کرده و در هر جا که بیشترین احساس طبیعی را دارد از مکث های کوتاه استفاده کنید؛ به خاطر استفاده ی هرازگاهی از uh یا um نمره ای از دست نخواهید داد (مگر آنکه مکث های شما شدیداً طولانی باشند). به علاوه کاملاً قابل پذیرش است که جمله ها را با حروف ربط مانند and و so و but استفاده کنید.

در آخر می خواهید که پاسخ هایتان روان و طبیعی به نظر برسد- نه که قلمبه سلمبه و از پیش تمرین شده باشند!

۳: اگر نیازی نیست، نتیجه گیری را اضافه نکنید

اکثر تسک  های اسپیکینگ نیازمند نتیجه گیری نیستند، عمدتاً به این خاطر که آن ها احساس اضافی بودن در مکالمه ی انگلیسی می کنند. به علاوه احتمالاً وقت کافی برای نتیجه گیری هم نخواهید داشت؛ تسک  های اسپیکینگ تنها ۴۵ تا ۶۰ ثانیه برای پاسخ های شما اختصاص می دهد که برای درست کردن موضوع و توصیح دادن چند نکته هم کافی نیست.

خلاصه اینکه اگر مطمئن نیستید چه بگویید یا فرصت گفتن چیزی را ندارید، نتیجه گیری را اضافه نکنید. در تمام تسک  های اسپیکینگ ابتدا بر روی گفتن مهم ترین چیزها تمرکز کنید.