ده نکته برای موفقیت در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ده نکته برای موفقیت در آیلتس اشاره می کند که می توند برای داوطلبین این آزمون بین المللی بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

ده نکته برای موفقیت در آیلتس
ده نکته برای موفقیت در آیلتس

پس به این ده نکته برای موفقیت در آیلتس توجه کنید:

این روزها آیلتس امتحان زبان فوق‌العاده شناخته شده و مهمی است. امروزه آیلتس امتحان زبان انگلیسی استاندارد برای ورود به دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیسی است و به طور جهانی برای اهداف مرتبط با تحصیلی و کاری استفاده می‌شود. ده نکته‌ی زیر در کسب بهترین امتیاز ممکن در آیلتس برای شما اطمینان دهنده خواهد بود.

مدل رایتینگ آیلتس

۱- وقتی مقاله می نویسید همیشه در آخر وقت بگذارید تا آن چه را که نوشته اید، بررسی کنید.

۲- در تمرین ۱ حداقل ۱۵۰ لغت بنویسید و در تمرین ۲ حداقل ۲۵۰ لغت بنویسید، اگر کم تر از این ها بنویسید امتیاز از دست می دهید. با این حال خیلی زیاد ننویسید، چون برای هر سوال باید به وقت خود توجه داشته باشید.

۳- با مجموعه ی موضوعات همگام باشید! مطمئن شوید که به آن چه از شما پرسیده شده است، جواب می‌دهید و هرگز تلاش نکنید که قبل از امتحان، قسمت های متن را آماده کنید.مدل اسپیکینگ آیلتس

۴- به یاد داشته باشید! شما بر اساس توانایی برقراری ارتباط به انگلیسی ارزیابی می شوید نه بر مبنای دانش عمومی خود.

۵- پر حرف باشید! به سوالات ممتحن فقط ‘بله’ یا ‘خیر’ نگویید، به جواب خود جزئیات اضافه کنید.

۶- تلاش نکنید تا یک سخن رانی آماده شده را ارائه کنید، یا درباره ی موضوع مختلفی جز آن چه که از شما پرسیده شده است، صحبت کنید. شما به خاطر انجام این کار، امتیاز از دست می دهید.مدل ریدینگ آیلتس

۷- به محدودیت های به کارگیری لغات در جواب های خود توجه کنید. برای مثال بیش از هشت لغت استفاده نکنید.

۸- دستورالعمل‌ها را با دقت بررسی کنید! گاهی تمارین از شما می‌خواهند که از لغات داخل متن برای جواب خود استفاده کنید و در مواقع دیگر می خواهد که از لغات خود استفاده کنید.

۹- به یاد داشته باشید! اول متن را به هدف فهم معنای کلی بخوانید. تلاش نکنید تا هر لغت و عبارت را بفهمید، شما وقت کافی را برای انجام این کار ندارید!

مدل لیسنینگ آیلتس

۱۰- شما در آخر لیسنینگ، وقت دارید تا جواب های خود را به برگه ی پاسخ منتقل کنید. این فرصتی عالی است تا گرامر، هجی، و علائم نگارشی خود را بررسی کنید.