نمره تافل ۱۰۰

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تحلیل نمره تافل ۱۰۰ و راه های کسب نمره ۱۰۰ و همچنین کسانی که به این نمره نیاز دارند را در مطلب زیر بیان می کند. پس با ما همراه باشید.

نمره تافل 100
نمره تافل ۱۰۰

اما نمره تافل ۱۰۰ و راه های کسب آن چه مواردی است:

آیا برای دانشگاه نیاز به نمره ی آزمون تافل دارید؟ پس شاید به این فکر می کنید که آیا نمره ی ۱۰۰ در تافل خوب است یا نه. آیا ۱۰۰ به اندازه ی کافی بالا هست که شما را وارد دانشگاهتان کند؟ یا آیا باید هدف نمره ی بالاتر را داشته باشید؟

اول از همه آیا نمره ی ۱۰۰ در تافل، نمره ای خوب است؟ حقیقت اینست که، این بستگی به دانشگاهی دارد که برای پذیرش آن اقدام می کنید. اساسا! یک نمره ی تافل خوب هر نمره ی است که حداقل شرایط دانشگاه مورد نظرتان را فراهم کند (لذا بالا بردن شانس پذیرش در آن ها).

متناوباً می توانیم از درصد برای تعیین کردن اینکه آیا ۱۰۰ نمره ی خوبی هست یا خیر استفاده کنیم. به عنوان یادآوری باید بگوییم که، درصدها به ما می گویند که چه میزانی از آزمون دهندگان کمتر از آستانه ای مشخص امتیاز آوردند. هرچه درصد تافل شما بالاتر باشد، امتیازتان هم بهتر خواهد بود (در مقایسه با آزمون دهندگان دیگر).

در حالت عمومی، هرچه بیش از میزان متوسط (۵۰ درصد باشد) نمره ی خوب و هرچه بالای ۷۵ درصد باشد نمره ای عالی به حساب می آید. با توجه به درصدهای رسمی آزمون تافل برای همه ی شرکت کنندگان، نمره ی تافل ۱۰۰ حدود ۸۰ درصد قرار خواند گرفت و کاملاً بالای «خوب» و کمی بالاتر از «عالی» است.

با اینحال رصدها می توانند بسته به سطح کلاس تغییر کنند. برای مثال یک نمره ی ۱۰۰ در تافل وقتی برای نمره های دانش آموزی دبیرستانی باشد، بین ۸۰ تا هشتادوهشتمین درصد خواهد بود.

نمره ی ۱۰۰ برای دانش آموزان دبیرستانی یک نمره ی عالی در هشتادوهشتمین درصد خواهد بود. کسب این نمره به عنوان دانش آموز دبیرستان به این معناست که بهتر از اکثر شرکت کنندگان دبیرستانی نمره آوردید.

از طرف دیگر نمره ی ۱۰۰ برای دانشجویان، شما را کمی پایین تر از درصد ۷۵ یا ۷۶ قرار می دهد. دانشجویان دانشگاه عموماً مهارت های انگلیسی بهتر نسبت به دانش آموزان دبیرستان دارند و بنابراین تمایل دارند نمره ی بالاتری در آزمون تافل کسب کنند. در نتیجه می توانیم بگوییم که ۱۰۰ نمره ای عالی است اما برای دانشجویان دانشگاه فوق العاده به حساب نمی آید.