بهترین دیکشنری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اعتقاد دارد که انتخاب یک دیکشنری و دانستن تفاوت های آنها یک چالش برای زبان آموزان است. ممکن است یک دیکشنری بیش از حد سخت باشد ، یک دیکشنری بیش از حد محدود باشد و بسیاری از کلمات را در خود جای نداده باشد. ما سعی می کنیم بهترین دیکشنری زبان  انگلیسی را از نقطه نظرات مختلف اشاره کنیم.

بهترین دیکشنری زبان انگلیسی
بهترین دیکشنری زبان انگلیسی

دیکشنری Oxford Advanced Learner’s Dictionary ( OALD )

بر اساس بسیاری از نظر سنجی های معتبر در سایت های مختلف همانند Amazon و GoodReads  دیکشنری آکسفورد به عنوان بهترین دیکشنری از دید کاربران معرفی شده است. پرفروش ترین دیکشنری دنیا برای زبان آموزان پیشرفته همین دیکشنری بوده است. از خصوصیات این دیکشنری می توان به:

دیکشنری آفلاین و نرم افزاری

دیکشنری آنلاین

بخش ویژه برای آزمون های زبان

وجود iSpeaker و iWriter

وجود بیش از ۱۸۵۰۰۰ کلمه  ، Phrase و اصطلاح

داشتن DVD و فیلم های آموزش زبان انگلیسی

دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English

انتشارات Pearson با انتشار این دیکشنری توانست توجه زیادی را به خود جلب کند. داشتن Activator و مثال های بسیار زیاد و هم چنین تلفظ British  و American از خصوصیات منحصر به فرد این دیکشنری است. به روز بودن دیکشنری و اوردن مثال ها از روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی باعث شده است که انگلیسی معاصر را به خوبی به شما نشان دهد.

دیکشنری Cambridge Advanced Learner’s Dictionary

نمی توان لیستی از بهترین دیکشنری زبان انگلیسی آورد و نامی از دیکشنری کمبریج نیاورد. این دیکشنری در سال ۲۰۱۳ ویرایش چهارم خود را وارد بازار کرد. برای سطوح B2- C2 این دیکشنری از بهترین گزینه های زبان آموزان است. همچنین داشتن یک Cd نرم افزاری باعث شده که بتوانید همانند دیکشنری آکسفورد و لانگمن بر روی کامپیوتر هم از آن بهره ببرید. اما نداشتن فایل های ویدیویی و هم چنین پشتیبانی آنلاین خوب باعث شده در مقابل دو رقیب بالا کمتر مورد استقبال قرار بگیرد.