زبان نوشتاری چینی

زبان نوشتاری چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در کلاس های یادگیری زبان چینی خود زبان نوشتاری چینی را نیز آموزش می دهد. از آنجا که زبان چینی دارای الفبا به معنای چیزی که ما در زبان های انگلیسی و یا فارسی هستیم نیست و در نگاهاول بیشتر شبیه به نقاشی می ماند تا خط بسیاری فکر می کنند نمی توان به هیچ عنوان زبان نوشتاری چینی را یاد گرفت. اما در حقیقت این گونه نیست بلکه در زبان چینی کاراکتر ها هستند که برای نوشتار به کار می روند. این کاراکتر ها خودشان از قسمت هایی تشکیل شده اند که ممکن است خصوصیات فیزیکی ، نکته های انتزاعی و یا تلفظ را در بر بگیرند. در سیستم نوشتاری زبان چینی معمولا این کاراکتر ها بر اساس نوعی نظم و یا سیستم در کنار هم قرار می گیرند. این نظام ها چند نوع هستند که بهترین و معروف ترین سیستم ترکیب دهنده این کارکتر ها به سیستم Shuowen Jiezi معروف است. این سیستم توسط XU Shen ابداع شده است و در حدود ۱۲۰ سال قبل از میلاد تشکیل شده است. بر اساس سیستم Shuowen Jiezi کارکترهای زبان چینی بر اساس شش اصل گسترش یافته اند. شاید دانستن این اصول کمی تخصصی باشد و برای شما چندان جالب نباشد اما اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشید می توانید این سیستم ها را در اینترنت پیدا کنید.

پس تا اینجا فهمیدیم که زبان چینی از الفبا تشکیل نشده است. این کار را برای کسانی که قصد یادگیری زبان چینی را دارند خبر خوبی نیست. اما در برخی اوقات بعد از کمی مطالعه این کارکتر ها به زیبا بودن آنها علاقه مند می شوید و دوست دارید رابطه های بیشتری را بین این کارکتر ها و معانی شان پیدا کنید و همین جاست که کم کم این به اصطلاح نقاشی ها برای شما جالب می شوند و از خواندن آنها لذت می برید.

اگر دوست دارید منابعی برای زبان نوشتاری چینی داشته باشید می توانید با تماس با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از کتاب های این قسمت زبان چینی لذت ببرید.