فرق زبان چینی با ژاپنی

فرق زبان چینی با ژاپنی

شاید شما هم این سوال را داشته باشید که چه تفاوت هایی بین زبان چینی با زبان ژاپنی وجود دارد.  در این مقاله آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از این تفاوت ها اشاره می کند.

  • سیستم نوشتاری

سیستم نوشتاری هر دو زبان ژاپنی و زبان چینی یک سیستم پیچیده است که از کارکتر های مختلف برای نوشتار استفاده می شود.  ۷۰ الی ۸۰ % کاراکتر های هر دو زبان یکسان است اما بقیه کارکتر های زبان چینی با زابن زاپنی تفاوت دارد.

  • ترتیب کلمات

یکی دیگر از فرق زبان چینی با ژاپنی در ترتیب اعضای جملات است. در زبان چینی معمولا ترتیب کلمات شبیه به ترتیب کلمات در زبان انگلیسی است اما زبان ژاپنی از ترتیب متفاوتی برخوردار است.

  • صرف افعال

از آنجا که زبان چینی هیچ صرف فعلی وجود ندارد می توان گفت که این یک مزیت بسیار بزرگ برای زبان چینی است. اما در زبان ژاپنی معمولا افعال ، صفت ها و … به دو گروه تقسیم می شوند. اما همچنان می توان گفت که هر دو زبان از نظر گرامری از زبان انگلیسی راحت تر هستند.

به طور کلی می توان گفت هر دو زبان زبان های بسیار پر کاربردی هستند و می توانند تا حد زیادی در ایجاد موقعیت های جدید برای زبان آموزان موثر باشند. از آنجا که هم زبان چینی و هم زبان ژاپنی زبان هایی هستند تعداد افراد کمی در دنیا به عنوان زبان دوم آنها را یاد می گیرند ، می توان با آموزش زبان چینی و یا آموزش زبان ژاپنی به بهبود موقعیت های شغلی و یا تحصیلی خود کمک کنید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی و آموزش زبان ژاپنی در ایران می باشد و زبان آموزانی که نیاز به اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های این زبان ها دارند می توانند با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرند و از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوند.